یاسوج| سیاست مبارزه با فساد با ذات و سرشت انقلاب اسلامی پیوند خورده است
یاسوج| سیاست مبارزه با فساد با ذات و سرشت انقلاب اسلامی پیوند خورده است

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، سیدضیاء هاشمی ظهر امروز در نشست با برخی خبرنگاران اظهار داشت: ملت ایران به دلیل فساد و تبعیض رایج و گسترده نظام طاغوت و همچنین مزایا و امتیازات دربار و امرای رژیم انقلاب کردند. وی با بیان اینکه انقلاب در دفاع از مفاسد سیستماتیک در […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، سیدضیاء هاشمی ظهر امروز در نشست با برخی خبرنگاران اظهار داشت: ملت ایران به دلیل فساد و تبعیض رایج و گسترده نظام طاغوت و همچنین مزایا و امتیازات دربار و امرای رژیم انقلاب کردند.

وی با بیان اینکه انقلاب در دفاع از مفاسد سیستماتیک در نظام پهلوی بود، عنوان کرد: تاریخ را باید به درستی بازشناسی کنیم زیرا یک حرکت هیجانی و احساساتی نبوده است.

هاشمی با اشاره به اینکه تمام قوا اعم از مجلس و دولت در زمینه مبارزه با فساد مسئولیت دارند، ابراز کرد: قانون‌گذاری غلط و اجرای غلط قوانین می‌تواند بسترساز فساد باشد.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا با بیان اینکه مبارزه با فساد صرفا با برخورد اتفاق نمی‌افتد، ادامه داد: مهم‌ترین راه مبارزه با فساد «شفافیت» است که در این زمینه رسانه‌ها نقش به سزا و تاثیرگذاری دارند و دولت و مجلس در صورتی عزم جدی برای مبارزه با فساد دارند باید از رسانه‌ها حمایت کنند.

هاشمی با اشاره به اینکه رسانه‌ها نیز باید در چارچوب قانون و اخلاق حرفه‌ای نقد کنند، خاطرنشان کرد: هرچند در این زمینه برخورد قضایی باید باشد ولی قانون‌گذاری و نظارت عمومی نیز در این حوزه بسیار موثر است.

وی با تاکید بر اینکه عده‌ای شعار مبارزه با فساد می‌دهند اما حاضر نبوده خود مشمول شفافیت قرار بگیرند، ادامه داد: ایرنا در زمینه مبارزه با فساد در چارچوب قانون عمل می‌کند و در این زمینه تعارفی نداریم.

هاشمی بیان کرد: ایرانا رسانه دولت و ملت بوده و روابط عمومی دستگاه‌ها نیست و نمی‌توانیم نسبت به مشکلات و چالش‌های مردم بی‌تفاوت باشیم.

وی با تشریح برنامه‌های خبرگزاری دولت در انتخابات آینده مجلس ادامه داد: سیاست این رسانه مشارکت حداکثری در انتخابات است و در واقع جناحی عمل نمی‌کنیم و تمامی جریان‌ها باید دیدگاه‌ها و فعالیت‌هایشان در چارچوب قانون بیان شود.

انتهای پیام/ش

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–