دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای اصلاح سرعت‌گیرهای غیراستاندارد شهر یاسوج
دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای اصلاح سرعت‌گیرهای غیراستاندارد شهر یاسوج

توازن؛ به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کلانتری صبح امروز در نشست شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد که عابرین پیاده، بیشترین تعداد کشته‌های ما در معابر درون شهری را تشکیل می‌دهند که این مسأله لزوم توجه ما به نصب پل‌های عابر پیاده، سرعت‌کاه‌ها و غیره را ایجاب می‌کند. وی […]

توازن؛

به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کلانتری صبح امروز در نشست شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد که عابرین پیاده، بیشترین تعداد کشته‌های ما در معابر درون شهری را تشکیل می‌دهند که این مسأله لزوم توجه ما به نصب پل‌های عابر پیاده، سرعت‌کاه‌ها و غیره را ایجاب می‌کند.

وی با بیان اینکه در نشست آینده شورای ترافیک باید میزان رشد عملکرد دستگاه‌ها در زمینه مسائل ترافیکی را شاهد باشیم، افزود: هزینه و زمان ساخت یک کیلومتر جاده در کهگیلویه و بویراحمد با توجه به شرایط توپوگرافی این استان، چهار تا پنج برابر استان‌هایی مانند خوزستان است و مشخص است که این وضعیت، کیفیت را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید همه توان خود را برای کاهش تلفات ناشی از تصادفات در جاده‌های استان به کار گیریم، عنوان کرد: با توجه به اهمیت فرهنگ‌سازی در این بحث، صدا و سیما برنامه‌های آموزشی خود را در این زمینه به پربیننده‌ترین زمان موکول کند.

کلانتری با بیان اینکه قابل قبول  نیست که مرکز استان چراغ عابر پیاده نداشته باشد، گفت: این موضوع باید جزو اولویت‌ها قرار گیرد.

وی پایش تصویری را از دیگر اولویت‌های شورای ترافیک عنوان کرد و ادامه داد: وضعیت روشنایی معابر در برخی نقاط مناسب نیست که می‌تواند در بروز حادثه نقش داشته باشد بنابراین لازم است شهرداری و شرکت برق این موضوع را در دستورکار قرار دهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: کمربندی یاسوج از پرحادثه‌خیرترین نقاط استان بوده و به این لحاظ جزو اولویت‌هایی است که باید روی آن کار کنیم.

کلانتری سرعت‌گیرهای غیراستاندارد را از دیگر مشکلات شهر یاسوج دانست و عنوان کرد: این سرعت‌گیرها برای رانندگانی که با جاده‌های درون این شهر آشنایی ندارند حادثه‌خیز هستند و باید اصلاح شوند.

انتهای پیام/ش

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–