توازن؛ فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد دوربین های کنترل سرعت در این استان کافی نیست و باید  زیرساختهای پایش عملیاتی افزایش و توسعه یابد. به گزارش ایسنا- منطقه کهگیلویه و بویراحمد، سردار مهدی انصاری چهارشنبه، ۲۰ شهریورماه در نشست شورای ترافیک استان، افزود: ارتقای ظرفیت های پایش تصویری  و کنترلی در استان […]

توازن؛

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد دوربین های کنترل سرعت در این استان کافی نیست و باید  زیرساختهای پایش عملیاتی افزایش و توسعه یابد.
به گزارش ایسنا- منطقه کهگیلویه و بویراحمد، سردار مهدی انصاری چهارشنبه، ۲۰ شهریورماه در نشست شورای ترافیک استان، افزود: ارتقای ظرفیت های پایش تصویری  و کنترلی در استان ضروری است.
وی با بیان اینکه ۴۳ نقطه حادثه خیز شهری در استان وجود دارد، اظهار کرد: باید نگاه کارشناسی شده و خروجی محور به مصوبات شورای ترافیک برای رفع مشکلات داشته باشیم.
فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طی چند سال اخیر بیش از ۹۰ نقطه حادثه خبر داده می شود که تنها پوشش ۳۰ نقطه عملیاتی شده است، خاطرنشان کرد: در کنار افزایش تعداد خودروها، افزایش سرعت خودروها و ترددها باید نقاط حادثه خیز رفع شود.
انصاری تصریح کرد: ‌بیش از ۹۰ درصد حوادث رانندگی استان به علت خطای انسانی است، اما باید در بخش ۱۰ درصد زیرساختی نیز اقدام اساسی شود.
وی نقش فرهنگ سازی در رفع مشکلات و حوادث ترافیکی را ضروری دانست و ادامه داد: باید راهکارهایی برای تبیین فرهنگ ترافیک شهری و برون شهری داشته باشیم.
فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار توجه اعتباری به حوزه راه و راهور از محل جرایم شد و بیان کرد: همچنین تعداد دوربین های کنترل سرعت باید به تعداد استاندارد رسیده و استان در این بخش ضعیف است.
انصاری با اشاره به ماده ۱۰۸ ‌قانون برنامه ششم توسعه عنوان کرد: تجهیز پلیس از طریق شهرداری ها در این محور دیده شده و باید به آن توجه اساسی کرد.

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–