‌شهرهای کهگیلویه و بویراحمد از نبود پارکینگ عمومی رنج می‌برند
‌شهرهای کهگیلویه و بویراحمد از نبود پارکینگ عمومی رنج می‌برند

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، اسماعیل خوشوقت صبح امروز در نشست شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در چند سال اخیر عابرین پیاده اکثر تلفات ما در معابر درون شهری بوده‌اند، اظهار داشت: در سال گذشته ۶۰ درصد و امسال ۷۰ درصد تلفات ما در معابر درون شهری […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، اسماعیل خوشوقت صبح امروز در نشست شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در چند سال اخیر عابرین پیاده اکثر تلفات ما در معابر درون شهری بوده‌اند، اظهار داشت: در سال گذشته ۶۰ درصد و امسال ۷۰ درصد تلفات ما در معابر درون شهری را عابرین پیاده تشکیل داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۶۴ درصد تلفات تصادفات درون شهری استان در سال ۹۷ در مراکز درمانی اتفاق افتاد، افزود: ۵۷ درصد علل این تصادفات عدم توجه به جلو و ۲۶ درصد عدم توانایی کنترل سرعت وسیله نقلیه بوده است.

رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تا روز گذشته ۱۱ نفر در تصادفات درون شهری استان جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد کاهش تلفات داشتیم.

خوشوقت به مشکلات ایمن‌سازی معابر درون‌شهری استان اشاره داشت و بیان کرد: در این زمینه نسبت به سایر استان‌ها محروم هستیم و شهرداری‌های ما به حمایت جدی نیاز دارند.

وی آموزش، فرهنگ‌سازی، نصب پل‌های عابر پیاده و سرعت‌کاه‌ها را در کاهش تصادفات درون شهری موثر دانست و ابراز کرد: ما در سطح معابر شهری استان، چراغ عابر پیاده نداریم که یک ضعف است.

رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به پیست موتورسواری در شهرهای استان نیاز داریم، گفت: در شورای ترافیک کشور، راه‌اندازی پیست موتور‌سواری در یاسوج مصوب شد که نیاز است در شهرهای دهدشت و گچساران هم مصوب شود. 

خوشوقت با بیان اینکه نبود پارکینگ عمومی در معابر شهری ما یک معضل است، گفت: زمین تامین اجتماعی  با ظرفیت یک هزار خودرو در مرکز شهر یاسوج ظرفیت خوبی برای پارکینگ بود  که حدود چهار است توسط شرکت کوثر محصور و به حال خود رها شده است.

وی به مشکلات ترافیکی شهر یاسوج اشاره داشت و ابراز کرد: تنها استانی هستیم که شاید حمل و نقل عمومی پویایی نداریم که باید برای خط ویژه برای برخی معابر پیش‌بینی شود.

رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به روند طولانی اجرای پروژه‌ها در استان، گفت: یک تقاطع غیرهمسطح در شهر شیراز ۶ ماهه تحویل داده می‌شود اما اصلاح هندسی یک نقطه در استان ما ماه‌ها و سال‌ها طول می‌کشد.

خوشوقت با بیان اینکه در حفاری‌ها ی معابر در شهرهای استان پلان ایمنی رعایت نمی‌شود، گفت: باید دستگاه‌ها و شرکت‌های خدمات‌رسان موظف شوند در صورت انجام حفاری، پلان ایمنی را رعایت کنند.

انتهای پیام/ش

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–