شهرستان گچساران در سوگ امام حسین(ع) غرق ماتم شد+گزارش تصویری
شهرستان گچساران در سوگ امام حسین(ع) غرق ماتم شد+گزارش تصویری
مراسم تجمع عزاداری هیئت‌های مذهبی گچساران در روز عاشورا طبق سال‌های گذشته با حضور مردم متدین برگزار شد.

به گزارش توازن ، امروز دهم محرم روز عاشورا، روز به شهادت رسیدن سرور و سالار شهیدان مردم ولایتمدار شهرستان گچساران به سوگ نشستند و با فرارسیدن اذان ظهر نماز ظهر عاشورا در مصلی اقامه شد.

در نوزدهمین روز شهریور و همزمان با عاشورای حسینی(ع) زن و مرد، پیر و جوان و خردسال با برپاداشتن آیین‌های عزا در ماتم سیدالشهدا(ع) و هفتاد و دو یار باوفای ایشان به سوگ نشستند.

امروز پرچم‌ها و علم‌های سوگواری برافراشته شده‌؛ طبل‌ها، سنج‌ها و شیپورها به صدا درآمده‌ و مردم مومن وخداجو گچساران در قالب دسته جات زنجیرزنی و سینه‌زنی برای امام حسین(ع) و خاندان و یاران مظلوم ایشان در کربلا به عزاداری و مرثیه‌سرایی پرداختند.
امروز در گچساران گوشه ای از ارادت مردم این شهر به خاندان عصمت وطهارت هویدا شد و نوای حزن و اندوه از در گلزار شهدا به آسمان بلند شد.

امام جمعه شهرستان گچساران در این آیین به تبیین زندگی، ابعاد شخصیتی، فضائل اخلاقی و ویژگی ‌های سومین امام شیعیان و اهداف نهضت عاشورا پرداختند تا فسلفه عاشورا را برای آیندگان زنده نگه دارند.

این مراسم همه ساله با حضور مردم به صورت گسترده برگزار می شود واکثریت مردم از این تجمع و وحدت در عزاداری ها استقبال می کنند.

مراسم عاشورای حسینی با حضور هیات های مذهبی، همزمان با سراسر کشور در گلزار مطهر شهیدان گچساران  برگزار شد.