گزارش ارسالی؛ رعایت نشدن اصول ساخت و ساز در گچساران+تصاویر
گزارش ارسالی؛ رعایت نشدن اصول ساخت و ساز در گچساران+تصاویر
به گزارش توازن، یکی از شهروندان گچسارانی با حضور به دفتر پایگاه خبری توزان از همکاری نکردن اعضای شورای شهر، شهرداری ، بهداشت و محیط ومتولیان امر گلایه مند بود.

غلام رضا جلیل این شهروند گچسارانی که مالک ۲۵۰ متر مربع زمین واقع در کوی کارکنان ۲۱ جنوبی وحدت ۶ شرقی است ،از نشت فاضلاب مجتمع اپارتمانی معروف به نصراالله رحیمی در زمین مسکونی خود و رعایت نکردن اصول ساخت و ساز و پارتی بازی در این شهر گلایه مند است .

جلیل اظهار داشت : طی  چهار سال اخیر  پروانه ساخت از شهرداری و نظام مهندسی این شهرستان برای ساخت و ساز ملک خود اقدام نمودم که بدلیل ناهماهنگی بین اعضای شورای شهر و شهرداری دوگنبدان و متولیان امر هنوز اقدامی نشده است.

این شهروند معترض گچسارانی ۳۰ تن سیمان و یک تریلر آهن آلات برای ساخت این مجتمع در چهار سال اخیر خریداری کرده که به دلیل گذر زمان و بارندگی خراب شده یا به سرقت رفته است.

وی  دلیل راکد ماندن ساخت و سازاین واحد مسکونی را نشت فاضلاب به ملک خود  دانست و  افزود: بعد از حفاری این واحد مسکونی مشاهده شده  فاضلاب  18 واحد آپارتمانی همسایه که بطور غیر اصولی و غیر مهندسی در حیات خلوت پشت ساختمان مذکور(مجتمع ۱۸ واحدی رحیمی)  بطور غیر قانونی واقع شده که در  زمین این جانب نشت و موجب بوی بد شده است.

جلیل اظهار داشت: مشکل این مجتمع از سوی  کارشناسان بهداشت و محیط زیست، شهرداری و دادگاه کارشنا سی شده ولی تاکنون هیچ گونه  اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

وی با بیان اینکه حکم قسمتی از این پرونده سال ۹۶ صادر شده است گفت:  تعدادی از افراد ساکنین این مجتمع به دلیل منافع شخصی خود  مداخله بی مورد می کنند.

یکی از اعضای شورای شهر دوگنبدان به معضل آپارتمان های شهر دوگنبدان اشاره کرد و گفت: بیشتر مجتمع آپارتمان های این شهرستان  دچار مشکلات هستند.

رمضان عباسی گفت: مسئولین این شهرستان بویژه شهرداری، نظام مهندسی باید نظارت بیشتری بر ساخت و سازها داشته باشند.

وی افزود: برای رفع مشکل  فاضلاب منطقه کارکنان که بروی گچ واقع شده ایجاد سیستم فاضلاب جدید شهری در این منطقه ضروری است.

رمضانی اظهار داشت: ساخت و سازها باید برابر اصول فنی و مهندسی باشد که موجب ایجاد نارضایتی شهروندان نشود. در این زمینه اسناد و مدارک در دادگاه کیفری و حقوقی موجب است.