افزایش ۴۰ برابری اعتبارات بنیاد مسکن در بخش عمران روستایی گچساران
افزایش ۴۰ برابری اعتبارات بنیاد مسکن در بخش عمران روستایی گچساران
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات عمرانی این بنیاد در بخش عمران روستایی نسبت به سال ۸۹ ، ۴۰ برابر افزایش داشته است.

به گزارش توازن ، غلامرضا امیدوار روز چهارشنبه در آئین افتتاح چمن مصنوعی روستای ده خلیفه از توابع دهستان لیشتر افزود: ۱۲۰ میلیارد ریال امسال برای اجرای زیرساخت های روستایی شهرستان گچساران اختصاص یافت که نسبت به سال ۸۹ افزایش چشم گیری داشته است.

 وی بیان کرد: اعتبارات این شهرستان قبل از دولت تدبیر و امید سه میلیارد ریال بوده که هم اکنون به ۱۲۰ میلیارد ریال رسیده است.

امیدوار اظهار داشت: این میزان اعتبارات اختصاص یافته در سالجاری  برای اجرای ۵۶طرح عمران روستایی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: طرح هادی تاکنون در بیش از ۵۷ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان گچساران اجرا شده است.

امیدوار ابراز داشت:  سنگ فرش معابر، احداث جدول، کانال هدایت سیلاب، دفع آب‌های سطحی و ایجاد فضای سبز در قالب طرح‌ هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان انجام شده است.

امیدوار تصریح کرد:  سنگ فرش معابر، احداث جدول، ساخت پارک و طرح‌های گردشگری از مهمترین طرح‌های در دست اجرا در روستاهای این شهرستان است.

وی بیان کرد: ۶۱ طرح در زمینه زیر ساخت‌های رفاهی روستایی با اعتبار ۳۱۰ میلیارد ریال و هشت طرح عمرانی در مناطق کمتر توسعه شهر دوگنبدان با اعتباری بیش از ۵۳ میلیارد ریال از سال گذشته تاکنون در گچساران اجرا شد.

امیدوار ابراز کرد: عملیات اجرایی هفت طرح ورزشی با اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد ریال در مناطق کم برخوردار گچساران از محل اعتبارات نفت در سال گذشته آغاز شد.

وی اظهار داشت: این میزان اعتبار برای ساخت بیش از پنج زمین چمن مصنوعی در روستاهای محمد آباد، سادات، دژسلیمان، ده خلیفه و ماهور باشت و ۲ سالن ورزشی در روستاهای این شهرستان اختصاص یافت.

امیدوار ادامه داد: از این تعداد طرح‌ها تاکنون پنج زمین چمن مصنوعی با اعتباری بیش از ۲۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

وی گفت:  چمن مصنوعی روستای ده خلیفه در زمینی بطول یکهزارو ۳۰۰ مترمربع و اعتباری بیش از چهار میلیاردو ۴۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید. 

  • منبع خبر : ایرنا