جدیدترین خبرها
در چهارمین روز از هفته دولت

افتتاح و کلنگ زنی ۵۲ طرح عمرانی و اقتصادی در گچساران +گزارش تصویری

۵۲ طرح عمرانی و اقتصادی در چهارمین روز از هفته دولت با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان استانی و محلی در شهرستان گچساران افتتاح و کلنگ زنی شد.
اشتراک گذاری
06 شهریور 1398
کد مطلب : 353427

به گزارش توازن،  استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز چهارشنبه در آیین افتتاح و کلنگ زنی این طرح‌ها ضمن فرارسیدن هفته دولت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت؛ رجایی و باهنر اظهار داشت: مدیران باید در مسئولیت خود الگوبرداری از شهیدان رجایی و باهنر  که در مدت کوتاه و در سخت‎ترین شرایط خدمت‎رسانی کردند و جاودانه شدند، در دستور کار خود قرار دهند.

حسین کلانتری افزود : با مقاومت مردم و مسئولین با تاسی از الگویی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند در مسیر پیش آمده ناشی از تحریم  با وجود همه سختی‌ها عبور کردیم و تلاش آمریکا در ناامید کردن مردم از نظام جمهوری اسلامی بی نتیجه ماند.

وی ادامه داد :  این طرح های عمرانی و اقتصادی با اعتباری افزون بر ۸۹۵ میلیارد و ۶۰۵ میلیون ریال در بخش های زیرساخت های مخابراتی،آب، بهداشت، مسکن، کشاورزی و زیرساخت های مناطق شهری و روستایی افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز شده است .

کلانتری اظهار داشت : از این تعداد طرح ۴۴ طرح با اعتباری بیش از ۶۹۵ میلیارد ریال بهره برداری شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: اجرای ۱۲۰ هکتار سیستم تحت فشار منطقه چرزو و دیل با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد ریال، اجرای شبکه های فرعی ۳ و۴ آبیاری نوین اراضی دشت لیشتر با ۱۶۳ میلیارد ریال اعتبار، آبرسانی آب شرب به روستاهای آبریگون و گناوه با ۶ میلیارد و  ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار، سه سالن چند منظوره با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال، چمن مصنوعی روستاهای پاکوه و شهید افراز با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از از جمله پروژه های عمرانی افتتاحی در این شهرستان است.

وی اظهار داشت:  با افتتاح این تعداد طرح اقتصادی ،زمینه اشتغال پایدار برای ۲۰۰ نفر فراهم شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:  طرح پرورش گوساله پروار بندی ۱۵۰ راسی با اعتبار بیش از ۳۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی پنج نفر به بهره برداری رسید.

کلانتری تعداد پروژه هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز شده را هشت مورد اعلام کرد و گفت: ۲۰۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار نیز برای این طرح های جدید تخصیص یافته است.

وی گفت: بهسازی راههای روستایی پاکوه، سرابننیز، پشه کان، آبگندی، بی بی حکیمه، دیل، آب توت، انجیر سیاه با اعتباری بیش از ۴۰ میلیارد ریال، احداث فاز دوم بلوار اندیشه با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار، ، چمن مصنوعی آب گرمو با پنج میلیاردو ۱۰۰اعتبار از مهمترین طرح های است که عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

کلانتری ادامه داد:  همچنین عملیات اجرایی طرح های  اقتصادی گاوداری شیری ۵۰ راسی، پرورش شتر مرغ ۵۰۰ قطعه ای و  طرح پرورش بز اصلاح نژادی ۲۰۰ راسی با اعتباری بیش از ۸۴ میلیارد ریال    آغاز شد که با تکمیل و بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال ۲۳ نفر فراهم خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمدهدف اصلی از گرامیداشت هفته دولت بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر عنوان و تصریح کرد: زندگی شهیدان رجایی و باهنر الگوی بارز برای دولتمردان است و ساده زیستی، نظم و انضباط و رعایت حقوق بیت المال که از ویژگی های برتر شهیدان باهنر و رجایی است.

این مسئول امنیت امروز کشور را از برکات خون شهیدان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: مسئولان باید خدمات این نظام و دولت ها را برای ایجاد امید در دل های مردم به انقلاب در جامعه اطلاع رسانی کنند.

کلانتری تاکید کرد: هفته دولت فرصتی است برای ارایه و تشریح شدن فعالیت های مسئولان نظام و دولت به مردم است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.