۱۵ زندانی جرائم غیرعمد زندان های کهگیلویه و بویراحمد با همکاری اوقاف آزاد شدند
۱۵ زندانی جرائم غیرعمد زندان های کهگیلویه و بویراحمد با همکاری اوقاف آزاد شدند

توازن؛ همزمان با روزهای پایانی ماه مبارک ذی الحجه و با همکاری و مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تعداد ۱۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد زندان های کهگیلویه و بویراحمد از زندان آزاد شدند . به گزارش ایسنا – منطقه کهگیلویه و بویراحمد اسماعیل جمیاری، مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و […]

توازن؛

همزمان با روزهای پایانی ماه مبارک ذی الحجه و با همکاری و مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تعداد ۱۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد زندان های کهگیلویه و بویراحمد از زندان آزاد شدند .

به گزارش ایسنا – منطقه کهگیلویه و بویراحمد اسماعیل جمیاری، مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از همراهی و همکاری بسیار خوب مسئولین قضایی استان و کمک به تحقق اولویت های سازمانی گفت: با حمایت و هدایت رئیس کل دادگستری و دیگر مسئولین قضایی استان در ارزیابی بعمل آمده، اداره کل زندان های استان در اجرای منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دستگاه قضا و نیز اولویت های ابلاغی سازمان زندان ها رتبه دوم کشوری را در موضوع مهم کاهش هدفمند جمعیت کیفری کسب کرده است .


وی با اشاره به برنامه های بازپروری در زندان ها افزود: پر کردن اوقات فراغت زندانیان از طریق برگزاری برنامه های فرهنگی، تربیتی، آموزشی و ورزشی و نیز تقویت باورهای دینی و مذهبی از جمله اقداماتی است که در زندان های استان انجام می گیرد که امیدوارم تا زندانیان از این فضای بوجود آمده استفاده کرده و مسیر اصلاح و تربیت را طی کرده تا پس از آزادی مورد پذیرش خانواده و جامعه قرار بگیرند .

جمیاری ضمن قدردانی از مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اظهار کرد: امروز برای اولین بار و با همکاری و مساعدت اداره کل اوقاف و امور خیریه تعداد ۱۵ زندانی جرائم غیرعمد شامل ۲ زن و ۱۳ مرد و با بدهی بالغ بر ۱۵۰میلیارد ریال از زندان آزاد می شوند که با مداخله و مشاوره کمیته های صلح و سازش مستقر در زندان ها بخش بیشتر آن را تخفیف و رضایت و مابقی به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از سوی سازمان اوقاف و امورخیریه تأمین و پرداخت شد .


همچنین حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مزارعی، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین با قدردانی از فعالیت های خوب و اثر گذار انجام گرفته در زندان هاخطاب به دادستان و رئیس محاکم عمومی و دیگر قضات گفت: هر چند بایستی در اجرای قوانین و محکومیتها برای نافیان جامعه اهتمام ویژه ای داشته باشید لذا با دیدگاه مثبت و نظر مساعد به مراجعین و محکومین به خصوص زندانیان زن در اعطاء تأسیسات حقوقی اعم از مرخصی ها ، عفو، آزادی مشروط و مرخصی پایان حبس کمک نمائید .

وی با ذکر توصیه و سفارشاتی به زندانیان بیان کرد: از زندانی شدن همه به خصوص شما بسیار متأثر و ناراحت هستیم بنابراین با تأسی از زندگی معصومین (ع) و توکل به خدای تبارک و تعالی زندان را خلوتگهی برای توبه و بازگشت به خدای متعال بدانید و مطمئن باشید هیچ دوستی و رفاقتی بالاتر از رفاقت با خدای متعال نیست .

به گزارش ایسنا، این آئین که در سالن اجتماعات کانون اصلاح و تربیت یاسوج برگزار شد با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه دو زن و ۱۳ زندانی مرد از زندان آزاد و به کانون خانواده و جامعه بازگشتند . این آئین با حضور رئیس کل دادگستری استان، معاونین و دادستان مرکز استان، مدیرکل زندان ها و مدیرکل اوقاف و امور خیریه در سالن اجتماعات کانون اصلاح و تربیت برگزار شد .


—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–