پیکه ۵۰۰؛ شب تاریخی پیکه در نوکمپ
پیکه ۵۰۰؛ شب تاریخی پیکه در نوکمپ

به گزارش “ورزش سه”، امشب برابر رئال بتیس، شبی تاریخی در انتظار جرارد پیکه خواهد بود. شبی که او به عدد ۵۰۰ خواهد رسید و در حال حاضر نیز هشتمین بازیکن تاریخ بارسا از حیث تعداد بازی محسوب می شود. پیکه محصول آکادمی فوتبال بارسلونا است ولی سال ۲۰۰۴ این باشگاه را به مقصد منچستریونایتد […]

به گزارش “ورزش سه”، امشب برابر رئال بتیس، شبی تاریخی در انتظار جرارد پیکه خواهد بود. شبی که او به عدد ۵۰۰ خواهد رسید و در حال حاضر نیز هشتمین بازیکن تاریخ بارسا از حیث تعداد بازی محسوب می شود.

پیکه محصول آکادمی فوتبال بارسلونا است ولی سال ۲۰۰۴ این باشگاه را به مقصد منچستریونایتد ترک کرد. ۴ سال بعد و با آمدن پپ گواردیولا به بارسا، پیکه با ۵ میلیون یورو بازگردانده شد و از آن زمان تبدیل به مدافع ثابت کاتالان ها شده است. آگوست ۲۰۰۸ و بازی برابر ویسلا کراکو لهستان، اولین بازی رسمی او برای تیم اول بارسلونا بود.

در اولین فصل حضورش در بارسا او از مصدومیت رافا مارکز استفاده کرد و به زوج کارلس پویول در قلب خط دفاعی بارسا بدل شد. در همان فصل او با بارسا سه گانه را برد و در برتری ۲-۶ تاریخ برابر رئال در برنابئو نیز موفق به گلزنی شد.

ستاره ای که تا به امروز ۴۹۹ بازی برای بارسا انجام داده و فاتح ۲۹ جام نیز شده است. او ۴۷ گل زده برای آبی اناری ها را نیز در کارنامه خود دارد.

پیکه در ۳۲ سالگی تبدیل به یک سمبل برای بارسلونا شده است. هم به خاطر وفاداری اش به بارسا و هم به خاطر کنایه های گاه و بیگاهش به رئال مادرید. فصل به فصل، پیکه به بازیکنی غیر قابل جانشین در بارسلونا تبدیل شد و این مهم در زمان مربیگری تیتو ویلانووا، تاتا مارتینو، لویئس انریکه و والورده هم تغییری نکرد. او فصل گذشته ۵۲ بازی برای بارسا انجام داد و حالا رسیدن به رکورد ۵۳۵ بازی ویکتور والدز را نشانه گرفته است. رکوردی که در همین فصل احتمالا به آن دست خواهد یافت.

در بارسا ژاوی هرناندز با ۷۶۷ بازی نفر اول است و پس از او لیونل مسی با ۶۸۶ و اینیستا با ۶۷۴ بازی قرار دارند.

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–