پیگیر افزایش اعتبار سالیانه پروژه راه‌آهن یاسوج-اقلید هستیم
پیگیر افزایش اعتبار سالیانه پروژه راه‌آهن یاسوج-اقلید هستیم

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، عزیز فیلی عصر امروز در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه راه‌آهن اقلید-یاسوج جزو پروژه‌هایی است که مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد را به شبکه سراسری راه‌آهن وصل می‌کند اظهار داشت: هم‌اکنون یک قطعه از این پروژه به طول حدود ۲۲ کیلومتر در دست ساخت است. […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، عزیز فیلی عصر امروز در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه راه‌آهن اقلید-یاسوج جزو پروژه‌هایی است که مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد را به شبکه سراسری راه‌آهن وصل می‌کند اظهار داشت: هم‌اکنون یک قطعه از این پروژه به طول حدود ۲۲ کیلومتر در دست ساخت است.

وی اعتبار برآورد شده برای اجرای پروژه را حدود یک هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: سالیانه حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه قرار می‌دهند که با این روند تکمیل این پروژه ۵۰ سال طول می‌کشد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این موضوع را به دولت و مجلس انعکاس دادیم و پیگیر این هستیم که سالیانه حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شود تا در یک بازده زمانی پنج ساله شاهد تکمیل آن باشیم.

فیلی در رابطه با آتش‌سوزی‌های رخ داده در استان نیز گفت: با توجه به اینکه ۸۷ درصد مساحت استان کهگیلویه و بویراحمد پوشیده از جنگل، مرتع و منابع آبی است امسال به علت رویش مرتع ناشی از بارش‌ها، آتش‌سوزی‌های زیادی داشتیم.

وی با بیان اینکه با وجود کمبود امکانات آتش‌سوزی‌ها را در بازه زمانی ۲۴ تا ۳۶ ساعته خاموش کردیم، عنوان کرد: در مجموع در ۲۴ مورد آتش‌سوزی که از ابتدای امسال تاکنون در استان رخ داده به ۶۷۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های استان خسارت وارد شده است.

انتهای پیام/ح

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–