کاماچو: مسی بهترین بازیکن تاریخ نیست
کاماچو: مسی بهترین بازیکن تاریخ نیست

به گزارش “ورزش سه”،‌ خوسه آنتونیو کاماچو سرمربی پیشین رئال و تیم ملی فوتبال اسپانیا، به عنوان بازیکن در جام‌های جهانی ۱۹۸۲ و ۱۹۸۶ برای ماتادورها به میدان رفت و در سال ۲۰۰۲ نیز هدایت این تیم را در جام جهانی بر عهده داشت. او سال ها کاپیتان رئال در دهه ۷۰ و ۸۰ بود. […]

به گزارش “ورزش سه”،‌ خوسه آنتونیو کاماچو سرمربی پیشین رئال و تیم ملی فوتبال اسپانیا، به عنوان بازیکن در جام‌های جهانی ۱۹۸۲ و ۱۹۸۶ برای ماتادورها به میدان رفت و در سال ۲۰۰۲ نیز هدایت این تیم را در جام جهانی بر عهده داشت. او سال ها کاپیتان رئال در دهه ۷۰ و ۸۰ بود.

کاماچو درباره لیونل مسی فوق ستاره بارسلونا گفت:« مسی بازیکن خیلی خوبی است. ولی اگر آرژانتینی باشید و قهرمان جام جهانی نشوید، نمی‌توانید بهترین بازیکن دنیا و بهترین بازیکن تاریخ لقب بگیرید. او برای بهترین شدن نیاز به این دارد که تیم ملی کشورش را به قهرمانی در جام جهانی برساند.

در برخی کشورها که از نظر فوتبالی چندان قوی نیستند و سنت فوتبالی ندارند، قهرمان نشدن زیاد به چشم نمی‌آید ولی برای آرژانتین که از قدرت‌های فوتبال جهان است این موضوع خیلی مهم است و به نظر من او در صورتی که نتواند با تیم ملی کشورش قهرمان جام جهانی شود نمی‌تواند در زمره بهترین‌های تاریخ قرار گیرد.»

او در ادامه درباره رونالدو و مارادونا دو ستاره بزرگ دیگر فوتبال جهان گفت:« من از زمانی که رونالدو در پرتغال بود، او را می‌شناختم و رونالدو نیز به مانند مسی یک فوق ستاره و بازیکن محسوب می‌شود ولی اگر مارادونا فوتبال خودش را مثل مسی و رونالدو جدی می‌گرفت، شاید هنوز می‌توانست بازی کند و تیمش را به موفقیت برساند و باعث خوشحالی مردمش شود.»

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–