اختصاص۲۳۰میلیارد ریال اعتباربه پروژه های جهاد کشاورزی گچساران
اختصاص۲۳۰میلیارد ریال اعتباربه پروژه های جهاد کشاورزی گچساران
مدیر جهاد کشاورزی گچساران از اصحاب رسانه فعال این شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدایا تجلیل کرد.

به گزارش توازن ، سید عبدالوهاب پورالحسینی ضمن گرامیداشت روز خبرنگار بیان داشتند بخش کشاورزی مهمترین وریسک پذیر ترین بخش اقتصادی کشور است که عوامل اقلیمی و محیطی زیادی برآن تاثیرگذار است لذا پیش آگاهی،اطلاع رسانی ها و تنویر افکار عمومی مخاطبان در این زمینه وظیفه ای بس سنگین است که خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولین این وظیفه را برعهده دارند که جا دارد که از زحمات اصحاب رسانه این قلم بدستان بی ادعا که همواره یاری گر ما مسئولان در اهداف نظام هستند تقدیر و تشکر بعمل آورد.

مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: مسال۲۳۰میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی کشاورزی گچساران تخصیص یافته است.

پورالحسینی عنوان کرد: در شهرستان گچساران بالغ بر ۵۰ پروژه با پیشرفت فیزیکی ۴۰ الی ۸۰ درصد وجود دارد.

وی گفت:از مهمترین طرح های در دست اجر در این شهرستان یم توان به اجرای تأمین آب ۵۸۰ هکتار از اراضی بابا کلان لا پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی اشاره کرد.

وی افزود: آبیاری یک هزار و ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی در دشت لیشتر و آبرسانی به ۸۵۰ هکتار از زمین های کشاورزی آبرزی از دیگر اقدامات ارزنده این نهاد در گچساران است.

مدیر جهاد کشاورزی گچساران خاطر نشان کرد: بخش کشاورزی بستری بر ای کار، اشتغال و توسعه روستایی است.

پورالحسینی ادامه داد: در دشت ماهور باشت و امام زاده جعفر ۱۵۰ هکتار توسعه باغات اجرا شده است.

پورالحسینی با بیان اینکه در سال گذشته ۴۳۰ هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت صیفی جات گوجه، هندوانه ) رفته بود افزود : طرح انتقال آب به ۵۸۰ هکتار زمین کشاورزی باباکلان با پیشرفت فیزیکی ۷۰درصدی ،آبیاری یک هزار و ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی در دشت لیشتر و آبرسانی به یک هزار و ۱۰۰هکتار از زمین های کشاورزی «آبرزی»  و تنگ انگشترک از طرح های مهم در دست اجرای این شهرستان است.

وی اضافه کرد: در شهرستان گچساران بالغ بر ۶۰۰ هکتار از اراضی به زیر کشت برنج رفته است.

مدیر جهاد کشاورزی گچساران تاکید کرد: ۳۱ هزار هکتار زمین کشاورزی قابل‌کشت در گچساران وجود دارد که از این میزان ۱۷ هزار هکتار آن در دست اقدام است.

پورالحسینی ابراز کرد: هم اکنون ۲هزار هکتار باغ در گچساران وجود دارد که ۳۰۰ هکتار آن در سال گذشته و در مناطق دیل و آرو احداث شده است.

در حال حاضر بالغ بر ۶ پهنه مرکز خدمات با ۵۵ پرسنل و ۸۵ نفر نیز پرسنل این نهاد در این شهرستان وجود دارد.