۱۵ هزار هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی کشور در آتش سوخت
۱۵ هزار هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی کشور در آتش سوخت

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، سرهنگ علی عباس نژاد در یازدهمین نشست ستاد ملی برنامه مدیریت بوم سازگان زاگرس در هتل آزادی یاسوج اظهار داشت: در ۴ ماهه اول امسال یک هزار و ۳۸۰ فقره آتش سوزی در استان‌های مختلف کشور رخ داده که در مجموع ۱۴ هزار و ۸۴۵ […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، سرهنگ علی عباس نژاد در یازدهمین نشست ستاد ملی برنامه مدیریت بوم سازگان زاگرس در هتل آزادی یاسوج اظهار داشت: در ۴ ماهه اول امسال یک هزار و ۳۸۰ فقره آتش سوزی در استان‌های مختلف کشور رخ داده که در مجموع ۱۴ هزار و ۸۴۵ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی طعمه حریق شده است.

وی با اشاره به اینکه ۶۷۹ فقره آتش سوزی در استان‌های زاگرس نشین رخ داده است، عنوان کرد: بیشترین آتش سوزی در این حوزه بوده به گونه‌ای که ۷ هزار و ۳۸۴ هکتار از عرصه‌های جنگلی و مرتعی این مناظق در اتش سوخته است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور  با بیان اینکه ۱۳۷ میلیون هکتار از اراضی ملی کشور هم اکنون وضعیت حفاظتی مطلوبی ندارند.خاطرنشان کرد: از مجموع یک هزار و ۳۸۰ فقره آتش سوزی ۳۹۸ فقره آن در سطح جنگل‌ها و ۹۸۲ فقره معادل ۷۱ درصد آن در سطح مراتع به وقوع پیوست.

عباس نژاد تصریح کرد: استان‌های خوزستان با ۱۵۲ فقره، کردستان ۱۴۶ ، تهران ۸۱ ، قم ۷۷، مرکزی ۷۴، آذربایجان غربی ۷۲، فارس ۶۵، کهگیلویه و بویراحمد ۶۳، همدان ۶۰ و آذربایجان شرقی با ۵۷ فقره بیشترین آتش سوزی در ۴ ماهه نخست امسال در بین استان‌های کشور داشته‌اند.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز در این نشست گفت: مهمترین مشکلات پیش روی این سازمان کمبود اعتبار، نیروی انسانی و تجهیزات ویژه اطفاء حریق و امدادرسانی است.

خلیل آقایی افزود: با توجه به پیگیری‌های انجام شده و با نگاه ویژه دولت و مجلس امسال اعتبارات این سازمان از ۷۰۰ میلیارد تومان به یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومنان رسید.

انتهای پیام/ن

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–