خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد رسانه‌برتر در «حوزه آسیب‌های اجتماعی» شد
خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد رسانه‌برتر در «حوزه آسیب‌های اجتماعی» شد

توازن؛ خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد عصر دیروز سه شنبه،۲۲ مرداد ماه در نشست صمیمی استاندار با تشکل‌های مردم‌نهاد به عنوان رسانه‌برتر در زمینه «آسیب‌های اجتماعی» انتخاب شد. به گزارش ایسنا – منطقه کهگیلویه و بویراحمد حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: توانمند سازی محور فعالیت سازمان های مردم نهاد […]

توازن؛

خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد عصر دیروز سه شنبه،۲۲ مرداد ماه در نشست صمیمی استاندار با تشکل‌های مردم‌نهاد به عنوان رسانه‌برتر در زمینه «آسیب‌های اجتماعی» انتخاب شد.

به گزارش ایسنا – منطقه کهگیلویه و بویراحمد حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: توانمند سازی محور فعالیت سازمان های مردم نهاد قرار گیرد . در گام دوم انقلاب، بار اصلی روی دوش جوانان بوده و محور کار جوانان است و در سازمان های مردم نهاد نیز جوانان رکن اصلی هستند .

وی با اشاره به سازمان یافتگی تشکل ها، اظهارکرد: حرکت ها در این بخش با نگاه به آینده و رفع آسیب ها در محورهای مختلف است . در استان به شدت به سازمان های مردم نهاد نیاز داریم و همچنین ورود ها در این حوزه نباید با نگاه سیاسی باشد .


کلانتری تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد با عشق، انگیزه، حس مسئولیت به شکل داوطلبانه ورود پیدا می کنند و کسی که به این حوزه ورود کند، به دنبال منافع نیست . سازمان مردم نهاد ستون محکمی برای تحقق اهداف است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر حمایت از تشکل های مردم نهاد، بیان کرد: باید تشکل ها به شکل کمی و کیفی تقویت شوند . جامعه ما به شدت نشاط اجتماعی نیاز دارد .

کلانتری عنوان کرد: جامعه به امید نیاز دارد و امید کاهش آسیب های اجتماعی را رقم می زند و نقش سازمان های مردم نهاد در این بخش محسوس است . تقویت اعتماد مردم به نظام ضروری است و باید گفتمان سازی عمومی در محورهای هدف اجرایی شود . ساماندهی خانه تشکل های مردم نهاد از برنامه های ماست.


احد جمالی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخصه اصلی سمن ها نگاه غیر سیاسی و مردم محوری است. جنس سمن ها باید از نوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باشند و تشکل ها به عنوان سوپاپ های اطمینان سلامت جامعه هستند .

وی با تاکید بر اینکه امروزه فرهنگ غالب در دنیا گفتمان است، اظهارکرد: باید از آغوش باز از سازمان های مردم نهاد استقبال کنیم .

جمالی افزود: هرجامعه ای که سازمان های مردم نهاد بیشتری داشته باشد، سرمایه و ظرفیت بالایی در آن وجود دارد .

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نگاه جزیره ای در فعالیت ها صحیح نیست، عنوان کرد: باید مدیریت مناسب و اصولی در اقدامات برقرار شود . امکانات و فضاهای ایجاد شده فرصت های مناسبی برای حرکت مطلوب سازمان های مردم نهاد است .

جمالی تصریح کرد: با توجه به جمعیت استان و شناخت شکل گرفته، ظرفیت امیدوار کننده ای در حوزه تشکل های مردم نهاد استان وجود دارد . رفع مشکلات بیمه ای، توزیع عادلانه و ساماندهی فعالیت ها در حوزه سمن ها عملیاتی خواهد شد.


همچنین حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: ۱۹۸ تشکل مردم نهاد در استان فعالیت دارد . در حوزه سلامت تشکل های توانمندی شکل گرفته و توسعه مناسبی در این بخش داشته ایم .

وی با اشاره به فعالیت تشکل ها، بیان کرد: سازمان های مردم نهاد پلی بین مسئولین و مردم هستند .

میرمحمدی با بیان اینکه تشکل های مردم نهاد در حوزه های مختلف فعالیت دارند، عنوان کرد: در سال ۹۷ با حمایت دولت از سازمان های مردم نهاد، مبلغ خوبی به این حوزه تخصیص یافت . همچنین انعقاد تفاهم نامه با سازمان های هدف اجرایی شد .

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد مسائل اجتماعی را یک اولویت دانست و خاطرنشان کرد: بیش از دو میلیارد تومان طی سال گذشته در حوزه اجتماعی تخصیص یافت .

میرمحمدی همچنین از تخصیص اعتبار ۱۷ میلیارد ریالی با هدف پوشش تجهیزاتی زیرساخت های فرهنگی حاشیه شهر خبر داد و اظهارکرد: تجهیز کتابخانه ها و ارتقای زیرساخت های فرهنگی در این محور اجرایی شد .

وی با تاکید بر خروجی محوری اعتبارات، ادامه داد: نسبت به ریال به ریال اعتبارات اجتماعی حساسیت داریم و تخصیص هایی در حوزه تشکل ها محقق شد .

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خواستار توجه ویژه به تشکل های مردم نهاد شد و اضافه کرد: دستگاه ها نگاه مزاحم به تشکل ها نداشته باشند و با نگاه تعاملی در کنار هم فعالیت کنند.


حجت الاسلام سید عبدالرشید موسوی متین، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از فعالیت ۱۲۰۰ تشکل مذهبی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: ۱۲۰ هزار نفر از مناطق مختلف استان عضو ۱۲۰۰ تشکل دینی هستند .

وی با بیان اینکه اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی در قالب این تشکل ها محقق شده است، بیان کرد: ‌در همین راستا تا دورافتاده ترین نقاط استان این تشکل ها فعالیت دارند .

وی خواستار برگزاری یک نشست با حضور استاندار برای تشکل های دینی شد و اظهارکرد: امید است توجه مناسبی در این محور داشته باشیم.


به گزارش ایسنا، در پایان این نشست از خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد به عنوان رسانه‌ برتر در زمینه آسیب‌های اجتماعی با اهداء لوح سپاس تجلیل بعمل آمد.

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–