تولید سالانه ۴میلیون نهال در کهگیلویه و بویراحمد
تولید سالانه ۴میلیون نهال در کهگیلویه و بویراحمد

توازن؛ مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سالیانه حدود ۴ میلیون نهال نهال مثمر و غیر مثمر در این استان تولید می شود. “زواره آزاد پور” در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: هرسال بیش از ۳۰۰ هزار نهال مثمر و ۳ تا ۴ میلیون نهال ریشه دار گل رز […]

توازن؛

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سالیانه حدود ۴ میلیون نهال نهال مثمر و غیر مثمر در این استان تولید می شود.

“زواره آزاد پور” در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: هرسال بیش از ۳۰۰ هزار نهال مثمر و ۳ تا ۴ میلیون نهال ریشه دار گل رز در استان تولید داریم.

وی اظهار کرد: ۱۲ نهالستان دارای مجوز در این استان فعالیت دارند که از این تعداد ۹ نهالستان تولید نهال مثمر و سه نهالستان در زمینه ی تولید نهال گل آویز هستند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دو نهالستان غیر مجاز و فاقد مجوز در استان داریم که پس از تذکرات لازم مقرر شد روند اخذ مجوز را طی کنند.

آزاد پور تصریح کرد: نهال های کشت بافتی، پایه های رویشی پا کوتاه، گردو پیوندی و هر گونه نهال خاص دیگری که در استان تولید نمی شود را از استان های دیگر وارد می کنیم.

وی ادامه داد: سایر استان ها نیز نهال های گل رز، لیمو ترش، مرکبات و هسته دارها را از استان ما خریداری می کنند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: پرداخت تسهیلات بانکی، صدور مجوز، آنالیز و آزمایش آب و خاک از جمله خدمات ارائه شده به نهالکاران استان است.

آزادپور بیان کرد: تعاونی نهالکاران استان ایجاد و راه اندازی شده و در حال فعالیت است.

وی تصریح کرد: پیگیر هستیم ارقام جدید و تجاری وارد نهالستان های استان کنیم.

 مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: متقاضیان ایجاد نهالستان در استان و صاحبان نهالستان های فاقد مجوز نیز جهت اخذ مجوز به سازمان جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–