وضعیت ناوگان راهداری کهگیلویه و بویراحمد تاسف بار است
وضعیت ناوگان راهداری کهگیلویه و بویراحمد تاسف بار است

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، حسین کلانتری در نشست با حسن‌نیا رئیس سازمان راهداری کشور در محل اتاق استاندار اظهار داشت: در سه ماه اخیر و با بروز تصادفات مرگبار در جاده‌های برون شهری این استان وضعیتی خاصی را بر استان به لحاظ روانی ایجاد کرده بود که بازتاب‌های منفی […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، حسین کلانتری در نشست با حسن‌نیا رئیس سازمان راهداری کشور در محل اتاق استاندار اظهار داشت: در سه ماه اخیر و با بروز تصادفات مرگبار در جاده‌های برون شهری این استان وضعیتی خاصی را بر استان به لحاظ روانی ایجاد کرده بود که بازتاب‌های منفی و گسترده‌ای نیز در رسانه‌ها به دنبال داشت.

وی عنوان کرد: بیش از ۷۵ درصد از حدود ۶ هزار کیلومتر طول راه‌های این استان اعم از اصلی، فرعی و روستایی در زمستان‌های سخت برفگیر کوهستانی و نیازمند حضور عوامل و تجهیزات راهداری است.

کلانتری وضعیت ناوگان راهداری در استان را تاسف بار توصیف کرد و افزود: اداره کل راه و شهرسازی و راهداری این استان با وجود تمام این مشکلات و تنگناها و وضعیت خاص حاکم در حوزه راه‌ها فاقد حتی یک دستگاه لودر با کیفیت راهداری است.

وی با اشاره به اینکه ۷۵ میلیارد ریال برآورد ریالی ۹ طرح پیشنهادی به  وزیر راه و شهرسازی بود، افزود: این مطالبات در حوزه حمل و نقل و ساماندهی وضعیت راه‌های استان ارائه شد و با پاسخ مثبت دولت و این وزارتخانه با این پیشنهادات همراه شدیم.

کلانتری برخی از این درخواست ها را شامل بهبود وضعیت ایمنی در راه های برون شهری با نصب علائم و تجهیزات راهداری، ساماندهی و نوسازی ناوگان راهداری با عمر بالای ۳۰ سال ، تامین قیر مورد نیاز برای بهسازی و روکش آسفالت بویژه در راه‌های فرعی و روستایی، تهویه تونل‌های مسیر جاده یاسوج – بابامیدان و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای راه‌ها، ابنیه‌ها و پل‌های تخریب شده در سیل امسال عنوان کرد.

وی با اشاره به برخی مطالبات و نیازهای ضروری استان در زمینه ساماندهی و بهبود وضعیت حمل و نقل جاده‌ای و همچنین هوایی در استان تاکید و خواستار توجه ویژه و تسریع در عملیاتی کردن این نیازهای ضروری از سوی این وزارتخانه شد.

کلانتری خاطرنشان کرد:  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری نیز با اشراف و اطلاعات کامل به وضعیت خاص استان خواستار توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی برای رسیدگی و پیگیری سریع به وضعیت ایمنی راه‌های این استان شده بود و البته وزیر راه نیز پاسخ مثبت اصرار و تاکید معاون اول رئیس جمهوری را داد که از هفته‌های آینده نیز شاهد تغییرات ملموس اقدامات هستیم.

وی تصریح کرد: استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به شرایط خاص توپوگرافی، کوهستانی بودن و همچنین پراکنش و پراکندگی گسترده مناطق، وضعیتی منحصر در حوزه حمل و نقل و ساخت طرح‌های راهسازی و راهداری دارد.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۷۵ میلیارد ریال برای اجرایی کردن ۹ طرح پیشنهادی به وزیر راه و با هدف توسعه استان در این استان هزینه می‌شود.

انتهای پیام/ن

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–