۸۰ درصد تسهیلات بانک توسعه تعاون در دولت تدبیر و امید پرداخت شده
۸۰ درصد تسهیلات بانک توسعه تعاون در دولت تدبیر و امید پرداخت شده
مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: در طول ۱۰ سالی که از فعالیت بانک توسعه تعاون می گذرد در مجموع ۳۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که از این میزان ۸۰ درصد در دولت تدبیر و امید بوده است.

به گزارش توازن،حجت الله مهدیان روز چهارشنبه در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های گچساران و باشت اظهار داشت :این بانک از سال ۹۲ تاکنون ۲۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای تعاون، اشتغال، ازدواج و سایر امور پرداخت کرده است.
حجت الله مهدیان افزود: وی اظهار داشت: ۱۸۰ هزار میلیارد ریال امسال در زمینه توسعه اشتغال پایدار روستایی از سوی بانک های مختلف در کشور پرداخت خواهد شد که سهم بانک توسعه تعاون ۲۵ هزار میلیارد ریال است.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون بیان کرد: بانک توسعه تعاون تاکنون ۱۵ هزار میلیارد ریال از سهم در نظر گرفته شده را به متقاضیان پرداخت کرده است.
مهدیان ادامه داد: تا پایان سال جاری ۱۰ هزار میلیارد ریال دیگر تسهیلات اشتغال پایدار روستایی پرداخت خواهد شد.
وی تصریح کرد: سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در سالجاری بیش از ۵۱۰ میلیارد ریال است.
مهدیان عنوان کرد: امسال ۲۰ درصد از مجموع تسهیلات پرداختی به طرح اشتغال پایدار روستایی در اختیار نهادهای حمایتی قرار گرفته است.
وی افزود: ۳۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات از تبصره ۱۸ قانون بودجه به بخش کشاورزی، صنعت و میراث فرهنگی و گردشگری اختصاص داده شد.
مهدیان ادامه داد: از این میزان تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد ریال سهم بخش صنعت، ۱۰ هزار میلیارد ریال بخش کشاورزی و چهار هزار میلیارد ریال سهم بخش گردشگری خواهد بود.
وی به تسهیلات حمایتی اشاره کرد و گفت: امسال بانک مرکزی ۵۰۰ میلیارد ریال برای بانک توسعه تعاون تعیین کرده که به نهاد های حمایتی بنیاد شهید، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی پرداخت شود.
مهدیان افزود:امسال بانک توسعه تعاون ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج پرداخت خواهد کرد.
وی بیان کرد: بانک توسعه تعاون براساس اساس نامه مکلف است ۷۰درصد از منابع را در بخش تعاون سرمایه گذاری کند.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون ابراز داشت: این بانک پنج هزار میلیارد ریال به عنوان خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال جاری به بهره برداران در سطح کشور پرداخت می کند.
وی بیان کرد: در سال های ۱۳۹۶ و ۹۷ نیز ۶ هزار میلیارد ریال برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی به بهره برداران پرداخت شده است.
مهدیان تصریح کرد:نسبت مصارف به منابع این بانک در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۳۵ است به عبارت دیگر اگر ۱۰۰ واحد پول در استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق این بانک جذب شده ۱۳۵ واحد منابع در اختیار این استان اختصاص دارد.
مهدیان از تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات خرد شامل وام های زیر ۵۰۰میلیون ریال در این بانک در آینده نزدیک خبر داد.
گفتنی است بانک توسعه تعاون ۴۵۰ شعبه با چهار و ۵۰۰ هزار نفر پرسنل در سراسر کشور دارد که ۶ شعبه با ۵۰ پرسنل آن در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کند و یکی از ۱۲ بانک دولتی کشور است.

در صورت تکمیل طرح های اشتغالزا حداقل ۳۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به اینکه امروز ۱۳ طرح اشتغالزا در شهرستان های گچساران و باشت با حضور مسئولان کشوری و استانی بانک توسعه تعاون بازدید شد گفت: استفاده از همه ظرفیت ها برای تکمیل این طرح ها ضروری است.
غلامرضا تاجگردون افزود: در صورت تکمیل این طرح حداقل ۳۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.
وی میزان سرمایه مورد نیاز این طرح را ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد.
نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیشتر طرح های بازدید شده تاکنون تسهیلات بانکی دریافت نکرده اند خواستار توجه ویژه به سرمایه گذاران این طرح ها شد.
تاجگردون عنوان کرد: استفاده از طرح کمک های فنی اعتباری (اختصاص ۲۰درصد از بودجه طرح های عمرانی به حمایت سرمایه گذاران حوزه اشتغال) و بانک توسعه تعاون فرصت خوبی برای حمایت از این واحدهای صنعتی است.
نماینده مردم و شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح پتروشیمی این شهرستان با میلیاردها تومان سرمایه گذاری تنها ۳۵۰ فرصت شغلی ایجاد می شود که بخشی از آن به دلیل نیاز به تخصص غیربومی خواهد بود گفت: توجه به طرح های کوچک و متوسط کمک بیشتری به اشتغال می کند.
وی با اشاره به زیاد بودن سهم افراد بی بضاعت در استان کهگیلویه و بویراحمد بر حمایت ویژه از افراد پوشش نهادهای حمایتی برای اشتغال و توانمندسازی این اقشار آسیب پذیر تاکید کرد.

۴۸۶۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کهگیلویه و بویراحمد تصویب شد

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون چهار هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی عشایری در استان تصویب و به بانک ها معرفی شده است.
پروانه نیک مرام اظهار داشت: سهم کهگیلویه و بویراحمد از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر چهار هزار و ۴۳۰ میلیارد بوده است.
وی بیان کرد: تااکنون تفاهم نامه ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر در استان با بانک ها منعقد شده است و ۲ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سهم بانک توسعه تعاون از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر در استان ۵۱۰ میلیارد ریال است که ۳۱۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
وی ادامه داد: بانک توسعه تعاون کهگیلویه و بویراحمد در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال در استان عملکرد قابل قبولی داشته است.
نیک مرام گفت: با پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری در کهگیلویه و بویراحمد هم اکنون مشکل اصلی اشتغال استان در مناطق شهری است.
تاکنون ۱۹۰ فقره تسهیلات به طرح های اشتغالزایی پرداخت شده است
قائم مقام کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: ۴۲۸ طرح اشتغالزایی در استان تعریف شده است که تاکنون ۱۹۰ فقره تسهیلات به این طرح ها پرداخت شده است.
ارسلان جلالی فرد افزود: از این تعداد ۱۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۹۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن مربوط به شهرستان های گچساران و باشت است.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال در توانمندسازی خانواده های زیرپوشش نهاد حمایتی ابراز امیدواری کرد: راه اندازی این طرح ها بتواند تعداد قابل توجهی شغل برای نیازمندان ایجاد کند.
جلالی فرد خواستار تسهیل فرایند ضمانت های بانکی در دریافت تسهیلات اشتغال برای مددجویان زیر پوشش این نهاد شد.
وی با بیان اینکه تعریف طرح های توجیهی برای مددجویان هزینه بر است گفت: پیشنهاد می شود طراحی طرح ها با مشارکت کارشناسان کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا شود تا بار مالی آن برای مددجویان کاهش یابد.
در نشست مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک توسعه تعاون،مسئولان استانی این بانک،نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت، مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط و فعالان اقتصادی این شهرستان ها درباره حمایت از طرح های اقتصادی شهرستان های گچساران و باشت تصمیم گیری شد و تشکیل یک جلسه در تهران برای تامین اعتبار یک طرح بزرگ مانند کارخانه ریسندگی در گچساران،حمایت از اشتغال نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره)،بهزیستی و بنیادشهید و پرداخت تسهیلات بانکی به طرح های نیمه تمام شهرستان های گچساران و باشت از مصوبات این جلسه بود.