بررسی میدانی برای رفع مشکلات استانهای کمتر توسعه یافته
بررسی میدانی برای رفع مشکلات استانهای کمتر توسعه یافته
کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی میدانی استان‌های کمتر توسعه یافته برای رفع مشکلات برنامه ریزی می‌کند.

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: این نمایندگان، چون عضو کمیسیون برنامه و بودجه هستند، برای رفع مشکلات و رونق و توسعه استان کمک خواهند کرد.
تاجگردون افزود: قوانینی مثل ۳ درصد توازن منطقه‌ای، ۳ درصد نفت و گاز، معافیت‌های مالیاتی، رونق کسب و کار وتهاتر‌های بدهی برای بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در این کمیسیون تصویب شد که با سفر به این استان‌ها اثر گذاری این قوانین بررسی می‌شود.
وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد گفت: این استان، نسبتا توسعه نیافته است وتعدادی از استان‌های دیگر نیز در زمینه شاخص‌هایی مثل بیکاری، درآمد سرانه و حجم سپرده‌ها مثل هم هستند و این کمیسیون در قوانین مواردی را تصویب کرد تا به توسعه این استان‌ها کمک شود.
تاجگردون ادامه داد: در چند سال گذشته کهگیلویه و بویراحمد از یک سهم نسبتاً خوبی برخوردار شده وبودجه آن تقریبا بیش از دو و نیم برابر بودجه سال‌های گذشته است که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در استان امیدوارم بتوانیم آن را کامل ترکنیم و رونق بیشتری به استان دهیم.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص برنامه‌های این اعضا برای مناطق سیل زده اضافه کرد: برآورد خسارت سیل بین ۳۰ هزار تا ۵۰ هزار میلیارد تومان در کشور است که باید در طول سال‌های آینده آن را حل کرد و تصمیمات در شورای هماهنگی سران کشور و تصمیماتی هم در مجلس وکمیسیون برنامه و بودجه مجلس گرفته خواهد شد.
وی گفت: در این طرح به منویات رهبر معظم انقلاب برای مقابله با خسارات سیل توجه شده و تلاش می‌شود از ظرفیت‌های بودجه استفاده و جابجایی بودجه را لحاظ کنیم.
تاجگردون افزود:بعد از آن اگر ضرورت پیدا کرد از مقام معظم رهبری برای برداشت از صندوق توسعه ملی درخواست خواهیم کرد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه خسارت‌ها خیلی بالا است ما باید اولویت‌های مردم سیل زده را ببینیم که زندگی آن‌ها باید تامین شود و بعد از آن به سراغ زیرساخت‌های دولتی خواهیم رفت.