با بهره برداری کامل از سد چمشیر؛ ۱۴هزار نفر صاحب شغل می‌شوند

چکیده: با بهره برداری کامل از سد چمشیر شاهد ایجاد اشتغال برای ۴ هزار نفر در بخش کشاورزی و در حوزه صنعت به فراخور صنایع احداثی برای ۱۰ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم، علی داودی‌مهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با بهره برداری کامل از سد چمشیر شاهد ایجاد اشتغال برای ۴ هزار نفر در بخش کشاورزی و در حوزه صنعت به فراخور صنایع احداثی برای ۱۰ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

وی با تشریح دستاوردهای نشست بررسی شرایط همکاری آب نیرو در پروژه‌های سد چم شیر و سد آبریز با حضور مسئولان و متولیان امر در وزارت نیرو عنوان کرد: به صورت دقیق و کارشناسی شرایط و روند اجرایی هر دو طرح بررسی و در زمینه تکمیل پروژه‌ها و رفع نواقص و مشکلات تدابیر لازم اندیشیده شد.

داودی‌مهر خاطرنشان کرد: مطالعات سد آبریز با حجم تنظیمی بیش از ۲۰۰ میلیون متر مکعب در سال با هدف تامین آب حدود ۲۰ هزار هکتار از اراضی پایین دست بویژه دشت دهدشت و  اشتغال زایی مستقیم و تامین کسری آب شرب و صنعت مناطق پایین به اتمام رسیده و در امسال مناقصه بخش‌های از جاده و تونل دسترس به محور و محل تجهیز کارگاه برگزار و عملیات اجرای این بخش آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی سد چم شیر رو به پایان است، تصریح کرد: اتمام ساخت بدنه و آغاز فرایند آبگیری و ذخیره سازی سیلاب‌های آتی به صورت ویژه به عنوان یک اولویت در دستور کار است.

داودی‌مهر میزان سهم آب تخصیصی به دو شهرستان گچساران و باشت از سد چم شیر را برای صنعت و کشاورزی را ۱۲۵ میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: با برداشت این میزان آب شاهد آبیاری ۸ هزار هکتار از اراضی دیم و تامین آب پایدار صنایع بزرگی از جمله نفت در این دو شهرستان هستیم.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.