کهگیلویه و بویراحمد|پروژه فاضلاب شهری دهدشت به کندی پیش می‌رود
کهگیلویه و بویراحمد|پروژه فاضلاب شهری دهدشت به کندی پیش می‌رود

توازن؛ داریوش فقهی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در دهدشت، اظهار داشت: به‌منظور اصلاح و توسعه شبکه آب‌شرب تعداد ۳ پروژه عمرانی با اعتباری افزون‌بر ۱۷ میلیارد ریال در شهرستان کهگیلویه در حال اجرا بوده و از سویی دیگر به‌دلیل کمبود اعتبارات پروژه جمع‌آوری فاضلاب شهری به کندی پیش می‌رود. وی عنوان کرد: باتوجه به […]

توازن؛

داریوش فقهی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در دهدشت، اظهار داشت: به‌منظور اصلاح و توسعه شبکه آب‌شرب تعداد ۳ پروژه عمرانی با اعتباری افزون‌بر ۱۷ میلیارد ریال در شهرستان کهگیلویه در حال اجرا بوده و از سویی دیگر به‌دلیل کمبود اعتبارات پروژه جمع‌آوری فاضلاب شهری به کندی پیش می‌رود.

وی عنوان کرد: باتوجه به قدیمی و فرسوده‌بودن شبکه توزیع آب شهری در شهرستان کهگیلویه و اینکه عمرمفید بخش عمده‌ای از این شبکه به اتمام رسیده تعداد ۳ پروژه عمرانی اصلاح و توسعه آب شهری در شهرستان در حال اجرا است.

فقهی‌پور افزود: جلوگیری از هدر رفت آب، کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری، کمک به تأمین آب‌شرب پایدار و نیز اهمیت بهداشت آب شرب از مهمترین مزایای اصلاح شبکه آب شرب در شهرستان کهگیلویه است.

وی تصریح کرد: به‌منظور اصلاح شبکه آب‌شرب در شهرستان کهگیلویه درحال حاضر تعداد ۳ پروژه عمرانی اصلاح و توسعه آب شهری با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال در شهرستان کهگیلویه در حال اجرا هستند.

فقهی‌پور با اشاره به محل تأمین اعتبارات این پروژه‌های عمرانی گفت: تعداد ۲ تا از این پروژه‌های عمرانی از طریق اعتبارات استانی و اوراق مشارکت و یکی دیگر از این پروژه‌ها که ویژه مناطق محروم است به‌صورت مشارکتی و باهمکاری آبفای شهری و بسیج سازندگی سپاه تأمین اعتبار شده است.

رئیس اداره آب‌و‌فاضلاب شهری کهگیلویه عنوان کرد: هریک از این پروژه‌های عمرانی تاکنون نزدیک به ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اعتبار این پروژه‌ها مربوط به اعتبارات تخصیص‌شده سال ۹۷ است.

فقهی‌پور با اشاره به کمبود اعتبارات تخصیص‌ یافته در سال ۹۸ تصریح کرد: باتوجه به اهمیت بسیاربالای تأمین آب‌شرب پایدار در سطح شهرستان و نیز تخصیص و جذب اعتبارات لازم جهت انجام پروژه‌های عمرانی متأسفانه در سال جاری تاکنون اعتبارات چندانی به شرکت آبفای شهری کهگیلویه تخصیص داده نشده و می‌طلبد مدیران و مسئولان استانی بادقت و حسن توجه بیشتری نسبت به تخصیص اعتبارات لازم و ضروری به شرکت آبفای شهری کهگیلویه اقدام نمایند.

وی ابراز کرد: پروژه جمع‌آوری فاضلاب شهری در سطح شهرستان کهگیلویه یک پروژه حیاتی و نیز ملی بوده و باتوجه به اینکه اعتبارات چندانی در سال ۹۸ به این پروژه اختصاص داده نشده است، اجرای این پروژه در حال حاضر به کندی پیش می‌رود.

فقهی پور ادامه داد: باتوجه به‌وضعیت توپوگرافی شهر دهدشت و بوی بسیار بد فاضلاب شهری که اهالی شهر به‌خصوص مناطق پایین دست و همجوار مسیل‌های فاضلاب شهر ازجمله محله گلزار را  به‌شدت آزار داده و بوی مشمئزکننده‌ای نیز دارد، نیاز است که نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مقام عالی دولت در شهرستان با حساسیت ویژه‌ای نسبت به جذب و تأمین اعتبار جهت اجرای سریعتر این پروژه حیاتی و ملی اقدام نموده و شاهد پیشرفت کاری این پروژه در نیمه دوم سال جاری باشیم.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه این روزها در فصل پیک مصرف آب‌شرب قرار داریم همشهریان گرامی نسبت به رعایت الگوی مصرف توجه جدی نموده و از شتشوی فضای سبز در ساعات گرم روز خودداری کنند تا دچار افت فشار در شبکه توزیع نباشیم.

انتهای پیام/ن

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–