تاریخ : دوشنبه, ۷ مهر , ۱۳۹۹
5

سه مدرسه ماندگار در گچساران استانداردسازی می شود/مجتمع فرهنگی محله سادات کلنگ زنی شد+گزارش تصویری

  • کد خبر : 347564
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۶
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در شهرستان گچساران سه مدرسه ماندگار قدس در مقطع ابتدایی، پروین و امام خمینی (ره) در مقطع متوسطه دختران و پسران استانداردسازی می شود.

به گزارش توازن، مهرالله رخشانی مهر روز چهارشنبه درحاشیه کلنگ زنی و بازدید از طرح‌های عمرانی شهرستان گچساران و باشت در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ایمن سازی مدارس ماندگار و تکمیل طرح های نیمه تمام از اولویت های اصلی دولت در حوزه عمرانی مدارس کشور است.


رخشانی مهر گفت: هم اکنون ۹۰ درصد از طرح های عمرانی حوزه نوسازی مدارس فعال است و ۱۰ درصد دیگر به دلیل مشکلات با پیمانکاران روند ساخت آنها کند است.
وی ابراز داشت: اعتبار نوسازی مدارس کشور امسال نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۶ برابر افزایش یافته است.
رخشانی مهر اظهار داشت: میزان اعتبار نوسازی مدارس کشور که در سال ۱۳۹۶ پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بود امسال به ۳۰ هزار ملیارد ریال افزایش یافته است.
وی گفت : از ابتدای سال ۱۳۹۲ تاکنون تجهیزات گرمایشی ۱۵۰ هزار کلاس درس در کشور استاندارد سازی شده است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: با وجود تلاش های صورت گرفته ، تجهیزات گرمایشی ۱۳۶ هزار کلاس درس در ایران نیاز به استاندارد سازی دارد.
وی بیان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است تا ابتدای سال تحصیلی جدید در مهر امسال تجهیزات گرمایشی ۲۴ هزار مدرسه دیگر استانداردسازی شود.
رخشانی مهر بیان کرد: سال گذشته ۱۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به نوسازی و توسعه مدارس کشور تخصیص یافت.
وی اظهار داشت: اگرچه ۳۰ درصد فضاهای آموزشی کشور فرسوده است و نیاز به نوسازی دارد اما از سال ۱۳۹۷ تاکنون حدود ۵۰۰ مدرسه خشت و گلی در کشور برچیده شده است.
رخشانی مهر تعداد مدارس خشت و گلی کشور را ۴۰۰ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۰۰ مدرسه در استان سیستان و بلوچستان و بقیه در سایر استان هاست.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: براساس برنامه ریزی قرار است همه مدارس خشت و گلی کشور تا دهه فجر امسال برچیده شود.
رخشانی مهر ابراز داشت: پس از برچیده شدن مدارس خشت و گلی برای برچیده شدن مدارس سنگی برنامه ریزی خواهد شد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ۶۳۰ هزار خیر مدرسه ساز در مناطق مختلف کشور با مجمع خیرین مدرسه سازی همکار می کنند.
رخشانی مهر افزود: از این تعداد بیش از ۳۰ هزار خیر در زمینه ساخت مدرسه سازی در کشور مشارکت دارند.
وی با بیان اینکه مابقی خیرین در زمینه کمک های مالی مشارکت می کنند گفت: در ۲۰ سال گذشته به همت خیرین مدرسه ساز، ۱۳۰ هزار کلاس درس در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق محروم ساخته شده است.
رخشایی مهر اظهار داشت: امسال برای طرح های خیرین ساز در کشور بیش از ۱۰ هزاردمیلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی راه اندازی خیرین دانش آموزی را از مهمترین برنامه های سازمان نوسازی کشور اعلام کرد و گفت: طی سالهای اخیر خیرین مدرسه ساز در رفع کمبود فضاهای آموزشی در ایران اسلامی گام های بسیار ارزشمندی را در تامین فضا و تجهیزات آموزشی برداشتند که ستودنی است.
رئیس سازمان نوسازی مدارس تصریح کرد: بیشتر طرح‌های نیمه تمام اعتبارت آنها استانی است که می‌طلبد استانداران و فرمانداران هر استان نسبت به تخصیص اعتبارت همکاری کنند.
رخشانی مهر بر همکاری مسئولان استانی و شهرستانی در تکمیل طرح‌های نیمه تمام تاکید کرد.
در زمان حاضر هشت هزار طرح در حوزه عمرانی مدارس کشور در دست اجراست.

*مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: پنج هزار و ۲۶۰ کلاس درس استان سیستم گرمایشی غیراستاندارد دارد.
هادی زارع پور افزود: ۲۵۰ سرویس بهداشتی مدارس کهگیلویه و بویراحمد نیز غیراستاندارد بوده و ۲ هزار و ۶۰۰ کلاس درس استان غیراستاندارد و نیازمند اعتبار برای نوسازی است.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در دولت های یازدهم و دوازدهم انقلابی در حوزه مدارس استان رخ داد ،گفت: سرانه فضای آموزشی استان هم اکنون ۲.۸ متر مربع است که پس از استان یزد مقام دوم کشور از حیث سرانه آموزشی را داریم.
وی گفت: در سال های اخیر ۱۳۴ کلاس درس با زیربنای بیش از ۶۲ هزار مترمربع و با اعتباری افزون بر ۴۳۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی استان ساخته شده است.
وی ادامه داد: هم اینک نیز بیش از ۱۳۰ طرح آموزشی و ورزشی از محل اعتبارات عمرانی در کهگیلویه و بویراحمد در دست ساخت است.
زارع پور یادآور شد: همچنین ظرف پنج سال گذشته ۱۳۴ فضای آموزشی توسط خیرین مدرسه ساز در سطح استان ساخته و تحویل آموزش و پرورش استان شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: عملیات اجرایی سالن تربیتی فرهنگی- خیری باشت در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع آغاز شد.
پیروز کرمی زیر بنای این فضای آموزشی را یکهزار و ۳۱۱ متر مربع اعلام کرد و گفت: بیش از ۴۵ میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه خواهد شد.
وی اظهار داشت: این سالن آموزشی در ۲ طبقه طراحی شده و با ظرفیت ۴۳۵ صندلی ساخته خواهد شد.
کرمی افزود: این مجتمع فرهنگی تربیتی از سوی نیکوکار باشتی محمد نبی گوهرگانی ساخته خواهد شد.
این نیکوکار باشتی در چند سال اخیر ۱۸ میلیارد ریال به آموزش و پرورش این شهرستان کمک کرده است.

*نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی هم گفت: مجتمع فرهنگی محله سادات شهر دوگنبدان در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع با زیربنای یکهزارو ۳۲۵ متر مربع و با ۳۵ میلیارد ریال اعتبار احداث خواهد شد.
غلامرضا تاجگردون با اشاره به اجرای طرح بازآفرینی شهری در محله پایین شهری سادات دوگنبدان ،ابراز امیدواری کرد: تکمیل این طرح بتواند تکمیل کننده زیرساخت های احداث شده سال های پیش در این منطقه باشد.


آئین کلنگ زنی مجتمع فرهنگی محله سادات شهر دوگنبدان بازدید از طرح‌های عمرانی نوسازی مدارس گچساران ، آئین کلنگ زنی سالن تربیتی فرهنگی – خیری شهر باشت با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد .

آئین کلنگ زنی مجتمع فرهنگی محله سادات شهر دوگنبدان بازدید از طرح‌های عمرانی نوسازی مدارس گچساران ، آئین کلنگ زنی سالن تربیتی فرهنگی – خیری شهر باشت با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد .

گزارش تصویری:آیدا طاهری

لینک کوتاه : https://tawazon.ir/?p=347564

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سکوت بزرگترین فریاداست.

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.