ضرورت تجهیز کهگیلویه و بویراحمد به بالگرد برای مهار آتش سوزی جنگل‌ها
ضرورت تجهیز کهگیلویه و بویراحمد به بالگرد برای مهار آتش سوزی جنگل‌ها

توازن؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار توجه ویژه سازمان جنگل ها برای توسعه کشت گیاهان دارویی در استان شد . به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی استانداری حسین کلانتری در دیدار با رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به وجود ۲۰ درصد از جنگل های […]

توازن؛

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار توجه ویژه سازمان جنگل ها برای توسعه کشت گیاهان دارویی در استان شد .

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی استانداری حسین کلانتری در دیدار با رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به وجود ۲۰ درصد از جنگل های زاگرس در این استان افزود: این استان توانمندی های بسیاری در حوزه های مختلف دارد.

وی افزود: این استان در حوزه گیاهان دارویی ظرفیت بالایی دارد که می تواند اشتغالزا شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:  زمینه توسعه گیاهان دارویی در سطح ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی استان وجود دارد.

کلانتری عنوان کرد: در همین خصوص خواستار توجه ویژه سازمان جنگل ها به این سرمایه طبیعی هستیم.

وی با اشاره به آتش سوزی در جنگل های استان باتوجه به فصل گرما گفت: تأمین بالگرد، تجهیز نیرو و امکانات یگان حفاظت منابع طبیعی برای حراست از منابع طبیعی استان یک ضرورت انکارناپذیر است و می طلبد در این خصوص به استان توجه خاصی شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره بروز پدیده بیابان زایی در نقاطی از شهرستانهای گچساران و بهمئی خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰ هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی در سطح این دو شهرستان دچار بیابان زایی شده است.

کلانتری بیان کرد: جنگل های زاگرس حدود ۴۰ درصد از کل جنگل های کشور را تشکیل می دهد.

وی افزود: به همین دلیل افزایش اعتبارات از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با خشکیدگی جنگل های بلوط در جنگل های زاگرس را انتظار داریم.

خلیل آقایی، رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشورنیز گفت: مدیریت جنگل های زاگرس در اولویت کاری این سازمان قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حفاظت و احیای این جنگل ها اضافه کرد: فضای امیدواری در این خصوص در زاگرس را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اعلام شیوه نامه و دستورالعمل های اجرایی جنگل های زاگرس از سوی این سازمان به منابع طبیعی استان های زاگرس نشین گفت: بدون شک نجات جنگل ها یکی از مهم ترین کارهای این سازمان است.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به توجه و اهمیت مسئولان نظام نسبت به منابع طبیعی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های آبخیزداری زمینه رضایتمندی مردم را فراهم کرده است.

آقایی اضافه کرد: تأمین بالگرد یکی از دغدغه های اصلی سازمان در راستای اطفای حریق جنگلهاست.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان اعتبار با هدف تجهیز یگان حفاظت سازمان برای تجهیزات گروهی و انفرادی اطفای حریق به این یگان تخصیص یافت.

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:
لینک منبع
—–