پیش بینی برداشت ۱۹هزار تن میوه هسته‌دار در کهگیلویه و بویراحمد
پیش بینی برداشت ۱۹هزار تن میوه هسته‌دار در کهگیلویه و بویراحمد

توازن؛ مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد از پیش بینی برداشت ۱۹ هزار تن میوه از باغات هسته‌دار این استان خبرداد. «زواره آزادپور» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد گفت: از این میزان ۱۵ هزار و ۸۴۰ تن هلو، یک هزار و ۲۵۰ تن آلو(بخارا، شابلون، کالیفرنیا و قطره […]

توازن؛

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد از پیش بینی برداشت ۱۹ هزار تن میوه از باغات هسته‌دار این استان خبرداد.

«زواره آزادپور» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد گفت: از این میزان ۱۵ هزار و ۸۴۰ تن هلو، یک هزار و ۲۵۰ تن آلو(بخارا، شابلون، کالیفرنیا و قطره طلا)، یک هزار و ۱۰۰ تن زردآلو، ۲۹۰ تن گیلاس و  ۵۲۰ تن شلیل است.

وی افزود: شهرستان های بویراحمد و دنا بیشترین سطح زیر کشت محصولات هسته دار را دارند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع ۲ هزار و ۱۴۴ هکتار سطح زیر کشت محصولات هسته دار استان است که از این میزان یک هزار و ۳۷۰ هکتار بارور و ۷۷۳ هکتار در مرحله نونهالی و غیر بارور هستند.

آزادپور تصریح کرد: بخشی از این تولیدات در سطح استان مصرف می شود و بخشی نیز به استان های اصفهان، فارس و خوزستان ارسال می شود.

وی ادامه داد: در سالجاری با توجه به سرمازدگی کمتر، افزایش سطح باغات بارور استان و استفاده از ارقام تجاری و بازار پسند میزان تولید باغات هسته دار استان افزایش یافت.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰تن تولید محصولات هسته دار در استان داشتیم و در سال جاری به ۱۹ هزار تن رسیده که افزایش ۱۱ درصدی در این زمینه داشته ایم.

آزادپور بیان کرد: استفاده از نهال های استاندارد و مورد اطمینان و تغذیه اصولی، استفاده از روش های مبارزه تلفیقی علیه آفات و بیماری ها می تواند در افزایش این محصولات و بهتر شدن کیفیت آنها موثر باشد.

وی اضافه کرد: کسانی که علاقمند به احداث باغ محصولات هسته دار هستند می توانند به مراکز خدمات و مدیریت جهاد کشاورزی مراجعه کرده تا هم از پایه ها و نهال های مطمئن، سالم و با اصالت استفاده کنند و هم با مشاوران تغذیه گیاهی مشورت کنند.

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–