مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی :صرفه جویی سالانه ۱۵۳میلیون آب با اجرای طرح های نوین آبیاری در استان
مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی :صرفه جویی سالانه ۱۵۳میلیون آب با اجرای طرح های نوین آبیاری در استان

توازن؛ مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اجرای طرح های نوین آبیاری سالانه ۱۵۳ میلیون متر مکعب آب در استان صرفه جویی می شود. عبدالعلی بهاءالدینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: مطالعه و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار، […]

توازن؛

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اجرای طرح های نوین آبیاری سالانه ۱۵۳ میلیون متر مکعب آب در استان صرفه جویی می شود.
عبدالعلی بهاءالدینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: مطالعه و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار، مطالعه و اجرای سیستم های آبیاری نوین، اجرای پوشش کانال های آبیاری، انتقال آب با لوله، احداث استخر، احداث سدهای خاکی و بتنی و احداث ایستگاههای پمپاژ و تامین آب از جمله اقدامات ما طی سال جاری است.
وی اظهارکرد: یکی از مهم ترین فعالیت های ما مطالعه و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار است که با اجرای هر هکتار سیستم آبیاری نوین حدود ۴ هزار و ۵۰۰ متر مکعب سالیانه حفاظت و صرفه جویی آب داریم.
مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: که تا کنون از ۸۶ هزار هکتار اراضی آبی استان حدود ۳۴ هزار هکتار به سیستم آبیاری نوین تجهیز شده که سالیانه ۱۵۳ میلیون متر مکعب آب حفاظت و صرفه جویی داریم.
بهاءالدینی تصریح کرد: سیستم های آبیاری نوین شامل قطره ی، بارانی و نوار تیپ در سطح شهرستان های استان اجرا شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر طبق دستور العمل و بخش نامه با توجه به نوع و شیوه سیستم آبیاری و نوع اراضی بین ۸ تا ۱۳ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی دولت به ازای هر هکتار پرداخت شده است.
مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طی سال گذشته حدود ۲۲ میلیارد تومان برای اجرای سیستم های آبیاری نوین در نظر گرفته شد‌.
بهاءالدینی بیان کرد: از ابتدا تا کنون حدود ۳۴ هزار هکتار از اراضی استان به سیستم آبیاری نوین مجهز شدند که ۱۴ هزار هکتار از این میزان در دولت تدبیر امید بوده است.
وی تاکید کرد: با توجه به وضعیت آب در کشور آمادگی داریم جهت صرفه جویی و حفاظت از آب و افزایش راندمان سیستم آبیاری نوین اجرا کنیم که کشاورزان می توانند با مراجعه به شهرستان ها با تشکیل پرونده و ارائه مجوز آب به ازای هر هکتار حدود ۸ تا ۱۳ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت کنند.

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–