آلمان و هلند اینترنت نظامی مشترک راه اندازی می‌کنند

توازن؛

مقامات دولتی آلمان و هلند قراردادی برای ایجاد نخستین شبکه اینترنت مشترک نظامی جهان را امضا کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، مقامات دولتی آلمان و هلند در هفته جاری توافقنامه‌ای امضا کردند تا نخستین اینترنت نظامی مشترک جهان را بسازند.

این توافقنامه در بروکسل امضا شده است. نام اینترنت نظامی هلندی- آلمانی نیز Tactical Edge Networking یا به طور مخفف TEN است. این نخستین باری است که دو کشور برای ایجاد شبکه اینترنت مشترک نظامی با یکدیگر همکار می‌کنند. البته این پروژه در حقیقت آزمایشی برای متحدکردن شبکه‌های اینترنت نظامی دیگر کشور‌های عضو ناتو در آینده است.

به نظر می‌رسد طبق برنامه اصلی قرار است کشور‌های عضو ناتو شبکه‌های اینترنتی نظامی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و استاندارد‌های مشترک جدید و ارتقا یافته‌ای ایجاد و در کشور‌های عضو به کار گرفته شود.

مقر اصلی TEN در کوبلنز آلمان خواهد بود و علاوه بر آن یک مرکز طراحی و نمونه اولیه سازی در آمرسفورت هلند ساخته می‌شود.

TEN عملیات‌های مخابراتی زمینی ارتش آلمان و برنامه ارتباطات تاکتیکی FOXTROT وزارت دفاع هلند را ادغام می‌کند. نیرو‌های نظامی که با این شبکه کار می‌کنند رایانه، رادیو، تبلت و تلفن‌ها های یکسانی دارند.

تخمین زده می‌شود تامین دوباره تجهیزات برای هزاران سرباز و وسیله نقلیه که با شبکه اینترنتی جدید همخوانی داشته باشد، هزینه‌ای چند میلیون یورویی به دو کشور تحمیل کند.

*این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است.*
لینک منبع

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.