تحریم های سیاسی آمریکا و لزوم فراست تهران

توازن؛

عصر ایران، سید محمد مهدی شهیدی- اقدام جدید دولت ایالات متحده آمریکا در تحریم مقام رهبری و وزیر امور خارجه گامی جدید در عبور از تحریم های اقتصادی به حوزه تحریم های سیاسی است.
هدف از این اقدام وارد کردن تنش دیپلماتیک به مقامات ایران است تا آنها را در موقعیتی عصبی قرار دهد و بدینوسیله احتمال تصمیم های غیر منطقی و واکنشی را از سوی آنها افزایش دهد.
این اقدام آمریکا را اگر در کنار وادار کردن کشورهای چین ، کره جنوبی و ژاپن به حفاظت از جریان حمل و نقل نفت از تنگه هرمز و تحت فشار دادن روسیه به بهانه حفظ امنیت ۲ میلیون یهودی روس قرار دهیم به درستی در می یابیم که آمریکا تلاش می کند تا بار مقابله با جمهوری اسلامی را بین کشورهای مختلف تقسیم کند و احتمالا با همراه کردن اتحادیه اروپا بر سر کاهش تعهدات برجامی ایران با خود، اجماعی جهانی را علیه ایران تدارک ببیند.
در چنین شرایط پیچیده ای ترامپ در انتظلر یک واکنش عصبی و خارج از قاعده ایران خواهد نشست تا بتواند تصمیمات سلبی خود را عملی کند.
از این رو مهمترین عامل در خنثی کردن این شرایط پیچیده فراست و خردمندی مقامات ایرانی در تعاملات بین المللی از یک سو و جلب اعتماد مردم در داخل با کاستن از فشارهای اقتصادی- معیشتی و عدم ایجاد چالش های جدید اجتماعی در جامعه است.

*این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است.*
لینک منبع

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.