گرد و غبار استان را فرا می گیرد

چکیده: کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش بینی ها نشان می دهد که از روز چهارشنبه گرد و غبار بیشتر مناطق سردسیری و گرمسیری این استان را فرا می گیرد.

به گزارش توازن، ولی بهره‌مند در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پدیده گرد و غبار از فردا چهارشنبه وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود و تا پایان هفته آینده ادامه دارد.

وی افزود: بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که از امروز سه شنبه تا پایان هفته جاری سرعت وزش باد در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب نسبتاً شدید تا شدید پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حداکثر دمای این استان در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه لیکک ۴۵ و حداقل میزان دما در یاسوج سردترین نقطه استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۴.۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

روزهای با پدیده ریزگرد به شرایطی گفته می‌شود که دید افقی کمتر از ۱۰ هزار متر باشد.

آمارها نشان می دهد که بیشترین میزان بروز پدیده گرد و غبار در شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد به ویژه دوگنبدان و یاسوج مربوط به ماه های اردیبهشت و خرداد و اوج آن نیز بین ساعت ۹ صبح تا ۱۵ عصر است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

کهگیلویه و بویراحمد یک درصد مساحت کشور را دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.