پایانه صادراتی عسل ارگانیک در گچساران

چکیده: مدیرعامل شرکت درین گیاه گیتی کشت و صنعت با اشاره به اینکه شهرستان گچساران دارای ظرفیت خوبی در تولید عسل دارد، گفت: پایانه صادراتی عسل ارگانیک به خارج از کشور در گچساران راه‌اندازی می‌شود.

نشست تدوین نقشه راه توسعه اشتغال و کسب و کار شهرستان های گچساران و باشت با حضور نماینده شهرستان‌ها، فرمانداران، مدیران کل و جمعی از متخصصین و صاحب نظران برجسته کشوری در حوزه کارآفرینی در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد.

 به گزارش توازن و به نقل از فارس، در این نشست داود عبداللهی  اظهار کرد: ایران یکی از کشور‌های تولیدکننده و پرورش‌دهنده عسل است و علی‌رغم ظرفیت‌های فراوانی که برای توسعه زنبورداری در کشور وجود دارد، اما به دلیل وجود برخی مشکلات نتوانسته به جایگاه مطلوب در صادرات دست یابد.

وی با بیان اینکه  شرکت گیتی پسند با بیش از ۳۴ کارخانه و دارای ۱۲ هزار نیرو در حال فعالیت است، گفت: با حمایت مجموعه شرکت گیتی پسند هفته گذشته تفاهم‌نامه پایانه صادراتی عسل  در شهرستان خوی منعقد شد.

 عبداللهی با بیان اینکه شهرستان خوی دارای ۲۰۰ کندوی عسل است، گفت:  با توجه به ظرفیت کم کندوی عسل در این شهرستان  پایانه صادراتی را‌ه اندازی می‌شود.

این مسوول ابراز کرد:  بیش از ۱۷ هزار کندوی عسل  در مناطق مختلف از جمله بابا کلان، بن پیر، امام زاده جعفر و تلخاب شیرین مناطق عمده پرورش زنبور  در شهرستان گچساران است.

 این سرمایه‌گذار بخش خصوصی با اشاره به اینکه پایانه صادراتی عسل به خارج از کشور در شهرستان گچساران راه‌اندازی می‌شود، گفت: در مراحل اولیه تعداد ۲۰ هزار کندوی عسل در جهت راه‌اندازی پایانه صادراتی عسل در این شهرستان شکل خواهد گرفت و تا ۳ سال آینده این تعداد کندو به ۱۵۰ هزار ندوی عسل خواهد رسید.

عبداللهی با بیان اینکه ۱۷ سال است که در حوزه کشاورزی در شهرستان‌های مختلف در حال فعالیت هستیم، افزود: بیش از ۶۰ پروژه بزرگ در سطح کشور در زمینه کشت و برداشت محصولات کشاورزی انجام گرفته است.

 وی با اشاره به اینکه بزرگترین مزرعه کشت گیاهان دارویی به صورت ارگانیک در کشور توسط شرکت گیتی پسند اجرا شده است، گفت: در حال حاضر اسانس گل محمدی به قیت ۱۲۰ میلیون تومان به کشورهایی اروپایی به فروش می‌رسد.

مدیرعامل شرکت درین گیاه گیتی با اشاره به اینکه پروژه‌های مختلفی در حوزه کشاورزی در مناطق مختلف کشور با مشارکت بخش خصوصی اجرا شده است، گفت: افزایش تولیدات ماهی از جمله ماهی کپور از ۳ تن به ۶۰ تن در شهرستان دزفول از دیگر اقدامات این شرکت به شمار می‌رود.

عبداللهی بابیان اینکه شهرستان گچساران ظرفیت تولید عسل و صادرات آن  به خارج  از کشور را دارد، گفت:  عسل تولید شده در این شهرستان دارای خواص دارویی است.

 وی خاطرنشان کرد:  شهرستان گچساران به دلیل دارا بودن گونه های درختی مختلف مانند کنار مکان‌های خوبی جهت پرورش زنبور عسل در این شهرستان به شمار می‌رود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.