انعقاد تفاهم نامه توسعه اشتغال و سرمایه گذاری گچساران و باشت

چکیده: با حضور برخی اساتید دانشگاه های کشور، تیم اقتصادی متشکل از کارآفرینان برتر ایران ، نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی و شهرستانی پنجشنبه شب تفاهم نامه توسعه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های گچساران و باشت در شهر دوگنبدان منعقد شد.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، براساس این تفاهم نامه که بین شرکت‌های اقتصادی معتبر ملی، اداره کل جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری، صنعت معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شرکت توزیع نیروی برق، فنی و حرفه‌ای و سایر دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بسته شد در زمینه توسعه گیاهان دارویی، انرژی خورشیدی و صنایع تبدیلی سرمایه گذاری می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در حاشیه این آئین گفت: اجرای طرح‌های زنبورداری، نیروگاه‌های خورشیدی و گیاهان دارویی از مهمترین بخش‌های پیش بینی شده درباره توسعه اشتغال در این شهرستان‌هاست.

غلامرضا تاجگردون با اشاره به زیرساخت‌های ایجاد شده در حوزه انتقال آب کشاورزی، تخصیص آب، حمل و نقل در پنج سال گذشته تاکنون گفت: اکنون نوبت چاره اندیشی درباره ظرفیت‌های اشتغال در شهرستان‌های گچساران و باشت است.

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های طبیعی شهرستان‌های گچساران و باشت در حوزه انرژی پاک و تضمین خرید تولیدات انرژی خورشیدی از سوی دولت ابرازامیدواری کرد: با بهره گیری از توان نخبگان کشور در این سفر و تفاهم نامه‌های امضا شده بتوان زمینه بهبود فضای کسب و کار در این شهرستان‌ها فراهم شود.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: برنامه‌های ریزی های لازم برای واگذاری زمین با منابع طبیعی و آبخیزداری، آموزش نیروهای مورد نیاز با مشارکت فنی و حرفه‌ای انجام شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای طرح‌های زنبورداری در قالب ۲۰ هزار کلینی در مناطق حفاظت شده خامی، دیل و کوه سرخ به صورت کارگاهی، اجرای گیاهان دارویی یکجا کشتی در قالب اجاره به کشاورزی در سطح ۵۰۰ هکتار، کارخانه بسته بندی مرکبات، کارخانه‌های آبلیمو، و ذخیره گونه‌های علوفه‌ای از مهمترین برنامه‌های به تفاهم نامه رسیده با این شرکت بزرگ است.

الیاس تاج الدینی با اشاره به اینکه کارشناسان این شرکت به صورت میدانی از ظرفیت‌های اقتصادی مغفول گچساران و باشت به صورت میدانی بازدید کرده‌اند ابرازامیدواری کرد که این تفاهم نامه بتواند در کمترین زمان وارد فاز اجرایی شود و زمینه ساز ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در ۲ شهرستان را فراهم کند.

شهرستان‌های گچساران و باشت با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت سالیانه ۲.۵ میلیارد متر مکعب توان ذخیره سازی آب از طریق سد در حال بهره برداری کوثر وسد در دست اجرای چمشیر که مراحل پایانی ساخت آن است، داشتن بیش از ۵۰۰ هزار هکتار جنگل و مرتع، پتروشیمی، نزدیکی به بنادر جنوبی کشور برای صادرات، داشتن فرودگاه در شهر دوگنبدان، منابع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در گچساران و قابلیت‌های گردشگری بهشت سرمایه گذاری و کارآفرینی در کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.