دیدار تاجگردون با جمعی از قشقایی‌های گچساران+تصاویر

چکیده: همایش عیدانه به مناسبت عید فطر، با حضور جمعی از قشقایی‌های گچساران و سخنرانی غلامرضا تاجگردون در سالن اجتماعات فرهنگیان این شهرستان برگزار شد.

همایش عیدانه به مناسبت عید فطر، با حضور جمعی از قشقایی‌های گچساران و سخنرانی غلامرضا تاجگردون در سالن اجتماعات فرهنگیان این شهرستان برگزار شد.
به گزارش توازن در این همایش “علی پناهپوری” از بزرگان ایل قشقایی گچساران، گفت: این همایش با حضور تمام قشقایی‌ها نیست، بلکه یک دورهمی با تعداد معدودی از بزرگان ایل قشقایی است و عذرخواهی می‌کنم به خاطر محدودیت فضا، البته میسر هم نبود از همه قشقایی‌ها دعوت کنیم و بدون شک از ظرفیت همه قشقایی‌های عزیز در جلسات بعد حتماً استفاده خواهد شد.

شاهد اعتلای نام گچساران و باشت در بخش‌های مختلف بوده‌ایم

خسرو پناهی از دیگر چهره‌های قشقایی در این همایش نیز اظهار کرد: در طول هفت سال گذشته شاهد اعتلای نام گچساران و باشت در بخش‌های مختلف بوده‌ایم و در طول این هفت سال نیز شاهد توسعه راه‌های شهرستان و افزایش ضریب امنیت جاده‌ها بوده‌ایم.
وی افزود: باوجود تمام مشکلات در کشور، طرح‌های عمرانی در سدسازی، ورزش، زیرساخت‌ها، بافت فرسوده و… برقرار بوده است و هدف از این جلسه نیز ذکر مطالبات ایل قشقایی است، به‌هرحال جناب تاجگردون، مردم قشقایی در دوره گذشته از برادر خود گذشتند و نام شما را نوشتند تا مرهمی بر زخم‌های قشقایی باشید.
پناهی تصریح کرد: متأسفانه گره‌ها برای قشقایی کور باقی مانده و خواستار گشایش این گره‌ها از سوی شما هستیم، برخی بزرگانی از این ایل بخاطر حمایت از شما و عدم برآورده شدن خواسته‌ها به چالش کشیده شده‌اند.
وی تصریح کرد: گرچه به برخی خواسته‌های ایل قشقایی و جوانان توجه داده‌شده اما سطح انتظارات از شما بیشتر است، بیکاری در شهرستان بیداد می‌کند که سهم جوانان قشقایی در استخدام‌ها بسیار ناچیز است، پس مانع مهاجرت نخبگان قشقایی‌ها از این شهرستان شوید.
پناهی اظهار کرد: اکثر مسئولیت‌های شرکت نفت و گاز گچساران پیش‌تر زمانی در دست قشقایی‌ها بود اما به چه جرمی حقوق قشقایی‌ها در صنعت نفت پایمال می‌شود؟، این جماعت قشقایی چیزی جز حقوق خود و رفع تبعیض خواستار نیستند و احترام ایل قشقایی می‌بایست محفوظ بماند.
وی گفت: شما میرشکار این دیار بوده و چه خوب است که میرشکار از گوشت شکار خود به دوستان هم بدهد که سهم قشقایی‌ها تنها بوی کباب نباشد، امیدوارم همچنان میرشکار گچساران و باشت بمانید.

من هم انسانم و ظرفیتی دارم

در ادامه این همایش غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران و باشت در مجلس اظهار کرد: من هم انسانم و ظرفیتی دارم اما فکر نکنم کسی نقدی داشته باشد که نتوانسته‌ام درشان مردم بوده باشم و تا آنجا که جا داشته و آنچه را در توانم بوده ارائه داده‌ام.
وی افزود: آنچه مهم است دردهای جامعه است و همه می‌دانیم اوضاع کشور چگونه است که به‌زودی نکاتی را با مردم شهرم مطرح می‌کنم، کسی نمی‌تواند ادعا کند در گچساران و باشت با توجه به مشکلاتی که در کشور وجود دارد کار صورت نمی‌گیرد.
تاجگردون تصریح کرد: یک واقعیت اجتماعی و سیاسی در شهر ما اتفاق افتاده و آن این است که سال‌هاست یک طایفه و ایل احساس تبعیض دارد و نهادینه‌شده است، رویکردی که باعث ایجاد آن شده باید اصلاح شود و اصلاحات در جامعه باید صورت بگیرد و من هم به‌نوبه خودم هم تلاش داشته‌ام.
وی تصریح کرد: قشقایی‌ها باید اتحادشان را بیشتر کنند. اخیراً آنان که در سنواتی پدر ایل قشقایی را درآورده و به انزوا کشیده‌اند به آن قشقایی‌ها که می‌خواهند مسئولیت بگیرند می‌گویند تاجگردون نقشه دارد، پس مسئولیت نگیر.
تاجگردون گفت: همان‌ها که ساز می‌زنند تاجگردون می‌خواهد از قشقایی استفاده کند و به آن قشقایی‌هایی که می‌خواهند پست بگیرند چیز دیگری می‌گویند، از اهل‌قلم می‌خواهم و خواهش دارم سعی نکنید یک طایفه را برنجانید که اخیراً برادران و خواهران قشقایی از برخی نوشته‌ها ناراحت هستند.
نماینده گچساران و باشت افزود: کشور در یک مسیر سخت است و هرکسی که اطلاعات من را دارد با تردید می‌گوید در این مسیر (نمایندگی) بروم یا نه، وضعیت خیلی سخت است پول آوردن و کار کردن سخت شده است و اگر نمی‌توانید باری بردارید باری روی دوش مردم نگذارید.

اشتغال تنها در شرکت نفت نیست


وی اظهار کرد: یک روزی می‌گفتند در اینجا کار نمی‌شود و الآن که پروژه پشت پروژه زده می‌شود که نماد زندگی هستند جور دیگری حرف می‌زنند، در بودجه سال ۹۸ برای زمین‌های سرآبننیز تا دشت گز برای آبیاری حدود هشت هزار هکتار زمین، دو هزار میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی‌شده است، ای کسی که توی دل مردم را خالی می‌کنی میدانی دو هزار میلیارد تومان چند صفر دارد.
تاجگردون تصریح کرد: اشتغال که تنها در شرکت نفت نیست، بخش کشاورزی خدمات و صنعت نادیده گرفته نشود و من تعهدی داده‌ام و پای تعهدم مانده‌ام و به فکر آینده خاکم و فرزندانمان هستم.
وی افزود: بگذارید بگویم برای انتخابات می‌آیم یا نه چرا از هم‌اکنون دل مردم را خالی می‌کنید، عزیزان قشقایی یک‌چیز را خواهش می‌کنم خودتان داشته باشید و آن وحدت و انسجام بیشتر است، نگاه نکنید کی محبوب است و کی نیست ببینید کی خادم‌تر است.
تاجگردون گفت: آنان که به دنبال اختلاف در شما هستند به وقتش بیشترین آسیب را به شما خواهند زد، این مسیر توسعه را هر جور که شده ادامه خواهیم داد، ابزار نشوید، ابزار شدن حقیر شدن است ما باید باهم موفق باشیم و باید به‌جایی برسیم که پیرامون ما بر شهرمان غبطه بخورد و قشقایی عزیز همراهم باشید همراهتان هستم همراهم نباشید یاورتان هستم./احسان دری

عکاسان: آیدا طاهری -امین کریمی-احمد پورفریحی

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.