١٢هزار سند مالکیت تک برگ در دوگنبدان صادر شد

حسین قائدگیوی در گفتگو با توازن ، اظهار داشت : در سال ۱۳۹۷ تعداد١٢هزار سند مالکیت تک برگ تحویل مردم شریف شهرستان نمودیم وبا توجه به بررسی های آمار عملکرد توسط اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، این اداره موفق به کسب رتبه برتر گردید.

وی افزود:اداره ثبت اسناد و املاک یکی از دستگاههای وابسته به قوه قضاییه می باشد که در جهت تثبیت مالکیت،نظم حقوقی،امنیت اقتصادی و کاهش حجم دعاوی تلاش نموده است که توانسته ایم در سال گذشته با عنایت به منویات مقام معظم رهبری، عملکرد خوبی را با تلاش همکاران عزیز داشته باشیم.

قائدگیوی گفت : مبلغ ۱/۰۳۰/۳۶۲/۳۱۴ ریال نیم عشر وصولی در حق دولت و مبلغ ۳۰/۳۰۹۴۲۴/۰۶۲ریال وصول مطالبات از بانکها داشتیم .

وی کاهش پرونده‌های قضایی و جلوگیری از زمین‌خواری را از مزایای تک برگ شدن سندها عنوان کرد و اضافه کرد: یکی از شاخص‌های بسیار مهم در سند تک برگ یا کاداستر مشخص بودن موقعیت مکانی ملک و افزایش ضریب امنیتی در معاملات بین خریدار و فروشنده است.

قائدگیوی افزود: از مهمترین شاخصه‌های سند تک برگ این است که هیچ گونه سند معارض یا اشتباهی به نام اشخاص صادر نمی‌شود.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک دوگنبدان بیان کرد : اولین گام بنده در اداره ثبت دوگنبدان سعی بر این بود که از مراجعه حضوری مردم در اداره جلوگیری بعمل آید که این موضوع کاهش فساد اداری را به دنبال دارد .

وی ادامه داد : نظم از ضروریتهای جدی برای برقراری عدالت است که با برون سپاری کارهای ثبتی به اداره پست و جلوگیری از ورود مردم در اداره ثبت اسناد این هدف تا حد زیادی تحقق یافته است .

قائدگیوی با بیان اینکه هم اکنون حجم انبوهی از سوابق مردم اسکن و الکترونیکی شده تاکید کرد : ما انتظار داریم که مردم سریعتر نسبت به تک برگ نمودن سند املاک خود اقدام نمایند .

 وی افزود : هدف ثبت اسناد شفاف سازی است که در این حوزه هر چه بهتر عمل کنیم از بسیاری ازدعاوی و ورودی پرونده ها در موضوع با ثبت اسناد و مالکیت افراد به دستگاه قضایی جلوگیری میشود .

قائدگیوی اظهار داشت : اگر به دنبال اقتصاد پویا هستیم باید بسمت شفافیت و برون رفت از فضاهای تاریک سوق پیدا کنیم  چرا که با امور سنتی اقتصادی پویا نخواهیم داشت.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک دوگنبدان تصریح کرد : باید منابع را بشناسیم و استفاده بهینه را بکار بندیم و این منابع شامل ظرفیت ها ، امکانات ، نیروی انسانی و …هستند که مهمترین نقش را نیروی انسانی متعهد در پیشبرد اهداف دارد که بنده حقیر تمام جدیت خود را در پرورش نیروها در محیط اداری را بکار بسته ام که امید میرود این اداره با تکریم مردم در خدمت رسانی صادقانه بتواند گامی مهم در ادامه داشت راه امام و شهدا را در پی داشته باشد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print
دیدگاه خود را در این زمینه بنویسید:
  1. سیاوش گفت:

    درود بر حاجی بزرگوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.