معنا ندارد وزرا در جلسات کمیسیون‌ها شرکت نکنند

چکیده: رئیس مجلس گفت: اینکه وزرا در جلسات کمیسیون‌ها شرکت نکنند، معنی ندارد و باید آن‌ها برخورد شود.

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در جلسه علنی یکشنبه طی تذکری گفت: یکی از بسیار مهم، تصمیم‌گیری درباره نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار به منظور تامین کالا‌های اساسی است تا هرچه زودتر به دست مردم برسد.

وی افزود: کمیسیون در این باره چند جلسه برگزار کرد، اما وزرای دولت حضور نیافتند، در حالی که طرح ما آماده است و این رفتار صحیح نیست.

علی لاریجانی خطاب به حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور  گفت: اکنون سه موضوع مهم در حوزه اقتصاد مطرح است، که یکی از آن‌ها ساماندهی یارانه کالا‌های اساسی است که در بودجه در نظر گرفته شده و باید به نتیجه برسد.

وی افزود: همچنین موضوع دیگر یارانه سوخت است که باید به نحوی تخصیص یابد که هم به اقشار کم درآمد جامعه فشار وارد نشود و هم جلوی قاچاق سوخت گرفته شود.

لاریجانی تصریح کرد: همچنین مسئله مسکن زوج‌های جوان باید ساماندهی شود، اینکه وزرا در جلسات کمیسیون‌ها شرکت نکنند، معنی ندارد و باید آن‌ها برخورد شود.

وی تاکید کرد: این موضوع را پیگیری کنید و سازمان برنامه، وزارت اقتصاد و مسکن موظف هستند که در جلسه‌ای شرکت کنند تا تصمیم پخته گرفته شود؛ آقای تاجگردون حتما باید در اسرع وقت جلسه‌ای برگزار کند و اعضای دولت شرکت کنند که این کار سامان یابد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.