طرح تولید پیله ابریشم در گچساران کلید خورد

عبدالوهاب پورالحسینی در گفت و گو با توازن ، با اشاره به اهمیت بالای رونق تولید در ایجاد اشتغال گفت: نوغانداری و پرورش کرم ابریشم یکی از موارد بسیار مهم در بخش کشاورزی برای تحقق شعار امسال با عنوان سال رونق تولید است.
وی با بیان اینکه در این شهرستان ظرفیت‌های مناسبی برای نوغانداری و پرورش کرم ابریشم وجود دارد، افزود: مجموعه سازمان جهاد کشاورزی تمام تلاش خود را در زمینه احیاء و توسعه نوغانداری به عنوان یکی از مشاغل جانبی و مکمل بخش کشاورزی به کار بسته است .
پورالحسینی آب هوای سازگار برای پرورش پیله ابریشم را ۲۰الی ۲۵ درجه سانتیگراد و در فضای ۲۰ متر مربع عنوان کرد.
وی گفت : مدت برداشت حدود یکماه و۲۰۰۰۰پیله باهر کیلو یکصد و هفتاد هزار تومان ، سه الی۴ میلیون درآمد زایی دارد.
پورالحسینی اذعان داشت : با کمی تلاش و خلاقیت میتوان بویر احمد گرمسیر را به قطب تولید ابریشم تبدیل کرد.
رئیس جهاد کشاورزی گچساران خاطر نشان کرد : اجرای این طرح به عنوان یک فعالیت تولیدی ، می تواند تامین کننده نیاز صنایع تبدیلی و بازار مصرف بوده و بستر ساز اشتغال به کار نیروهای متخصص و فاقد تخصص شود.
وی تصریح کرد : انشاءالله با استفاده از تجربیات و توانمندی همکاران ارتباط باخانه ترویج ایران و پتانسیل شهرستان برای اشتغالزایی تلاش خواهیم کرد.
پورالحسینی تاکید کرد: با افزایش تولید در روستاها، ایجاد اشتغال و توسعه بخش کشاورزی از عواملی است که می‌تواند جوانان را در روستا نگه دارد و مانع از مهاجرت به سوی مناطق شهری شود لذا ضروری است از هر طریقی از جمله احیاء و توسعه نوغانداری برای محقق شدن این امر اقدام کرد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.