۲۰ هزار هکتار عملیات پایش در مناطق مختلف گچساران انجام شده است

عبدالوهاب پورالحسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با توازن افزود: کار پایش و سم پاشی در مناطق مختلف شهرستان با حضور ۲۰ نفر و با استفاده از ۶ دستگاه ماشین آلات کشاورزی شامل تراکتور و تریلر در گچساران ادامه دارد.
وی اظهار داشت: برای مبارزه و سمپاشی از ساعت ۳ بامداد امروز ۴ اکیپ روانه منطقه بی بی حکیمه  ۱ و ۲ شده اند .

پورالحسینی افزود : تاکنون بی بی حکیمه ۱ و ۲ ،  بن پیر،  خشاب لیشتر با وجود دو مرحله  سمپاشی بعنوان نقاط آلوده شناسایی شده است.

رئیس جهاد کشاورزی گچساران با بیان اینکه کار پایش و سمپاشی ۱۵۰۰ هکنار از مراتع کنترل شده اظهار داشت  : بی بی حکیمه ۱ کاملا پاکسازی شده است .

کار پایش و سمپاشی با همکاری کارشناسان پهنه جهاد کشاورزی،نیروهای بسیج، فرمانداری، منابع طبیعی و شرکت نفت گچساران در حال اجرا ست .

گفتنی است ملخ های مهاجر که بهمن ماه سال گذشته از کشور‌های حوزه شبه جزیره عربستان از جمله امارات، عمان و کشور عربستان وارد برخی استان های جنوب شرق کشور شده بود،تاکنون در برخی استان های کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، بوشهر، فارس، جنوب خراسان جنوبی، خوزستان،کهگیلویه و بویراحمد و حتی اردبیل و گلستان مشاهده شده اند.
کارشناسان می گویند: تخم گذاری هر ملخ که به صورت خوشه ای انجام می شود و در آینده منجر به تولید ۳۰۰ تا ۴۰۰ ملخ می شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print
دیدگاه خود را در این زمینه بنویسید:
  1. سید هدایت اله شجاعی گفت:

    البته که اقدامات انجام شده قابل تقدیر میباشد باتوجه به حجم زحمات و راندمان کار اگر از تکنولوژی روز و ماشین آلات و ابزار مخصوص استفاده میشد مطمینا” بازده بیشتری خواهد داشت . جای تقدیر وعرض خسته نباشی خدمت تمامی دست اندر کاران دارد .آرزوی موفقیت برایتان داریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.