مشکل اصلی واحدهای تولیدی نقدینگی و سرمایه در گردش است

به گزارش توازن ، جبار کیانی پور در جمع خبرنگاران گچساران با اشاره به رهنمون‌های مقام‌معظم رهبری و تأکید فراوان ایشان بر لزوم توجه و حمایت بیشتر از تولید کنندگان داخلی، اظهار داشت: تسهیلات بانکی کمک فراوانی در جریان حمایت از تولید ملی می‌کند که دولت باید در این خصوص تدابیر ویژه‌ای برای رفع مشکلات این بخش در نظر بگیرد.

وی گفت : باید مشکلات صنعت را شناسایی و کلینیک های آسیب شناسی را راه اندازی کرده و به مداوای تک تک واحدهای آسیب دیده بپردازیم.

کیانی پور افزود :  بالغ بر ۲۰ الی ۳۰ درصد از واحدهای شهرک های صنعتی ما در استان فعال هستند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج تصریح کرد: سهمی که تولید کنندگان در رکود فضای کسب و کار دارند سهم بسیار ناچیزی است.

کیانی پور عنوان کرد: عمده مشکلاتی که به وجود آمده در حوزه صنعت، معدن و تجارت و اساسا در حوزه کار آفرینی حاکم بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خاطر نشان کرد: اینکه ما وعده دهیم و گفت و گو  کرده و نتوانیم قوانین لازم را در جهت ایجاد زیرساخت های اساسی به وجود آوریم امکان پذیر نخواهد بود.

وی گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد حداکثر ۳۰ درصد از ظرفیت های شهرک های صنعتی کار می کنند.

کیانی پور با اشاره به رویکرد فعلی نظام مبنی بر توجه به بخش تولیدی کشور، گفت: آماده‌سازی بازار مصرف، عدم واردات کالاهای غیر ضروری و تجملاتی و ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان در شرایط فعلی کشور بسیار حائز اهمیت و ضروری است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج ادامه داد: اگر بخواهیم شعار سالجاری را تحقق بخشیم باید عملیاتی به جهادی و منطقی و کارشناسانه و علمی وارد میدان شویم.

کیانی پور یادآور شد: بیشتر برنامه‌ریزی‌های دولت باید در راستای تقویت تولید انجام پذیرد تا کشور این شرایط با پیروزی پشت سر بگذارد.

سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس به استان با دعوت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با هدف آشنایی بهتر معرفی پتانسیل ها و ظرفیت ها و مشکلات فضای کسب و کارو اشتغال کهگیلویه و بویراحمد عنوان شد.

این اعضا از برخی از واحدهای تولیدی فعال و دارای مشکل در شهرک صنعتی چهار بیشه بازدید کردند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.