۱۳۰میلیارد ریال برای بافت فرسوده گچساران هزینه شد
۱۳۰میلیارد ریال برای بافت فرسوده گچساران هزینه شد
نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: تا کنون بالغ بر 130 میلیارد ریال برای اجرای طرح بافت فرسوده دوگنبدان هزینه شده است.

به گزارش توازن و به نقل از ایسنا، غلامرضا تاجگردون در حاشیه دیدار اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بافت فرسوده گچساران افزود: احیای بافت های فرسوده یکی از برنامه های مهم دولت در کشور است.

وی بیان کرد: تا کنون بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح بافت فرسوده دوگنبدان هزینه شده است.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این میزان اعتبار برای خرید ۱۷۴ واحد مسکونی و زیر سازی این طرح هزینه شده است.

تاجگردون عنوان کرد: ۱۹۳ واحد مسکونی در مسیر عملیاتی این طرح قرار دارد که تاکنون ۱۷۴ واحد خریداری شده است.

وی گفت: در برخی از مناطق بافت فرسوده نظیر محله‌های سادات و کوی اسلام آباد طرح احیای بافت فرسوده ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و باید برای اجرای طرح‌های بازآفرینی در حال اجرا تلاش بیشتری شود.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۲ هزار واحد مسکونی مناطق مختلف بافت فرسوده شهر دوگنبدان تاکنون برای پیگیری تخریب و نوسازی ساختمان خود به ستاد طرح نوسازی بافت فرسوده دوگنبدان مراجعه کرده‌اند.

تاجگردون اضافه کرد: طرح احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان سال ۱۳۸۷ تصویب شد و چند سال به دلیل نبود اعتبار راکد بود اما در دولت یازدهم عملیات اجرایی آن آغاز شد.