اعتبار پروژه های عمرانی براساس پیشرفت فیزیکی تخصیص می یابد

به گزارش توازن، فرماندار گچساران در اولین جلسه شورای اداری که با حضور امام جمعه، اعضای شورای تأمین، بخشدار مرکزی، شهردار و کلیه رؤسای ادارات و نهادها در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، به مهمترین اولویت های شهرستان گچساران در سال جدید اشاره کرد.

علی خوان پایه با اشاره به حوادث اخیر و سیل در نقاط مختلف کشور افزود: تلاش و وحدت دولت، مردم، سپاه، ارتش و سایر نهادها در کمک رسانی به هموطنان سیل زده قابل تقدیر است.

وی گفت: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری، در شرایط سخت اقتصادی نیز میتوان به خوداتکایی رسید و این همان هدف اصلی جمهوری اسلامی است.
خوان پایه بیان کرد: بارندگی‌های اخیر رحمت الهی بود و خسارات ناشی از سیل عبرتی بود برای برنامه ریزی های درست و پیش بینی های آینده که مسئولین باید در نظر داشته باشند .
وی با بیان اینکه باید در این اتفاقات اخیر به خطاهای خود پی ببریم، اضافه کرد: چرا باید ساخت و سازها به گونه ای باشد که اصول اولیه رعایت نشود و این حوادث نشان داد باید نظارت و دقت را افزایش دهیم.
خوان پایه گفت:یکی ازمهمترین مسائلی که بایدمورد توجه مسئولین ذیربط قرار گیرد،بحث ساخت وسازهای غیرمجازدرحریم رودخانه ها می باشد که باید بصورت جدی برخورد قانونی شود.
وی با بیان اینکه آگاهانه و غیرآگاهانه ساخت‌وساز در حریم‌های ممنوعه، اقدام علیه خود است، اضافه کرد: در طرح‌های مطالعاتی باید توجه و دقت بیشتری داشته باشیم و با نظارت کافی این طرح‌ها به مرحله اجرا برسد و به‌درستی عملیاتی شود.
فرماندار گچساران در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه گچساران در راستا ی مدیریت صحیح بحران موفق شد با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و مقابله ای برای خطرات احتمالی سیل، بموقع وارد عمل شود.
وی تصریح کرد : کیفیت و مطالعات در پروژه های عمرانی باید رعایت شود.

خوان پایه تاکید کرد : کنترل کیفی بر روی پروژه های عمرانی باید لحاظ شود چرا که نباید بگذاریم منابع دولت و بیت المال هدر رود.

وی گفت: تحقق شعار سال در گچساران برنامه محور دنبال می شود وگچساران با اتحاد و انسجام همچنان در مسیر توسعه همه جانبه حرکت خواهد کرد.
خوان پایه با اشاره به اینکه در سال جاری باید شرایط به مراتب بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم، تصریح کرد: بارش باران کم نظیر در استان شرایط امیدوار کننده ای را برای روستاهای گچساران رقم زده است.

فرماندارگچساران تبیین وتدوین برنامه های جامع وکامل و اتمام پروژه های نیمه تمام درشهرستان راازمهمترین اولویت های کاری دستگاههای اجرایی درسال جدیدراخواستارشد.

خوان پایه بیان کرد: با وجود شرایط نامناسب اقتصادی کشور در سال مالی ۱۳۹۸ – ۱۳۹۷ بیش از یک هزار و ۷۷۵ میلیارد ریال از محل ۲ درصد نفت، استانی، توازن، حوادث و مالیات بر ارزش افزوده به طرح های عمرانی این شهرستان اختصاص داده شد.
فرماندار گچساران ه عنوان کرد: این میزان اعتبار در ۲۶ سرفصل و در قالب ۶۰ برنامه برای اجرای ۳۰۰ طرح عمرانی در شهرستان گچساران تخصیص یافت.
وی ابراز داشت: رعایت کیفیت در اجرای طرح های عمرانی گچساران مورد توجه جدی متولیان امر در این شهرستان قرار گیرد.
وی تاکید کرد:دستگاههای اجرایی شهرستان درجهت جذب اعتبارات عمرانی،پیگیری و اتمام پروژه های نیمه تمام،هزینه کرد اعتبارات بصورت دقیق وبالحاظ اولویت ، گزارش عملکرد دقیق و صحیح را باید ارایه دهند .
فرماندارگچساران از تخصیص اعتبارات پروژه های عمرانی گچساران بر اساس گزارش عملکرد صحیح – پیشرفت فیزیکی و ریالی- ارزیابی عملکرد خبر داد.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت های عمرانی باید با رعایت نظام فنی و اجرایی کشور و بر اساس ضوابط و مقررات موجود باشد، افزود: باید کمترین زمان، حداقل هزینه و بهترین کیفیت در اجرای پروژه های شهرستان مدنظر قرار گیرد.
خوان پایه متذکر شد: اگر پروژه ای دارای ضعف و مشکلات فنی و اجرایی باشد با متخلفان برخورد قانونی می شود چرا که این موضوع باعث ضرر و زیان به دولت می شود.
فرماندارگچساران بیان کرد: باید شاخص های توسعه گچساران با شاخص های توسعه کشوری تراز شده و با برنامه عمل کنیم تا ان شاءالله بتوانیم به اهداف مورد نظر و ایده آل برسیم.
خانپایه با بیان اینکه کوتاهی در خدمت به مردم خیانت است ، خاطرنشان کرد : امکانات دولتی در زمینه خدمت عمومی به مردم است .

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.