کمک ۲۰۰ میلیون ریالی یک خیر گچسارانی به سیل زدگان

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس، بلایای طبیعی ا ز جمله سیل و زلزله همیشه زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده است اما آنچه که موجب می‌شود از خسارات ناشی از بلایای  طبیعی جلوگیری  به عمل آورد، آماده باش ستاد بحران، آگاهی بخشی به شهروندان  و آینده‌نگری می‌تواند از به وجود آمدن خسارت جانی و مالی تا حدودی جلوگیری شود.

 براساس این گزارش، سیل اخیر که جنوب و شمال کشور را در چند روز گذشته فرا گرفته بود موجب خسارات زیادی به زیرساخت‌های استان‌ها، شهرها و در بسیاری از مناطق روستایی و حتی جان باختن چند تن از هم‌وطنان شد.

اما آنچه که در این اتفاقات به خوبی مشهود می‌شود همکاری و همدلی هم وطنان با مسوولان در کم کردن آلام  و کمک به هم‌وطنان سیل زده کشور است که در این بین سهم شهرستان گچساران از دیگر نقاط کشور کم نبوده است.

 علی فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از کمک خیر گچسارانی  به هم‌وطنان سیل زده خبر داد و گفت: این  خیر ۲۰۰ میلیون ریال وجه نقد کمک کرد.

 رئیس جمعیت هلال احمر گچساران با بیان اینکه  سیل اخیر در برخی نقاط کشور خساراتی به بار آورد، اظهار کرد:  امسال در شرایطی قرار گرفتیم که به دلیل بارندگی های فراوان، متاسفانه خیلی از هم وطنان در برخی از استان‌های کشور دچار مشکل و گرفتار سیل شدند.
وی با اشاره به اینکه سازمان جمعیت هلال احمر گچساران  یکی از دستگاه‌هایی بود که از همان ساعات اولیه وقوع سیل فعالیت خود را در کمک به هم وطنان آغاز کرده عنوان کرد: با همراهی خوب مردم شهرستان گچساران تا کنون ۲۲۰ میلیون ریال کمک نقدی، ۵۰۰ کیلو گرم برنج و ۵۰ بطری  آبلیمو یک و نیم لیتری جمع‌آوری شده است.

 رئیس جمعیت هلال احمر گچساران گفت: شهروندان گچسارانی می‌توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد تمامی بانک‌های کشور به نام جمعیت هلال احمر واریز و یا باکد دستوری   * 112* 780# از طریق گوشی تلفن همراه اقدام کنند.

 فتحی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳ پایگاه در سطح شهر آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی شهروندان هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.