جشن مبعث رسول‌ اکرم (ص) توسط ایل عالیشاهی برگزار شد/ برنامه و اقدامات ایل بزرگ عالیشاهی تشریح شد

به گزارش توازن ، شمار زیادی ازدوستداران خاندان بیت عصمت و طهارت(ع) پنج شنبه عصر در جوار امامزاده جعفر(ع) گردهم آمدند وبه جشن وشادی پرداختند.

دبیر ستاد برگزاری دید و بازدید نوروزی ایل بزرگ عالیشاهی در این آیین گفت: برنامه ای را به عنوان بازدید نوروزی ایل بزرگ عالیشاهی را در ایام نوروز با هدف احیای بازی های بومی محلی ، معرفی و اجرای آیین ها و سنت های اصیل ، موسیقی سنتی، پوشش لباس محلی و…در نظر داشتیم که طی پیامی برنامه لغو و به میمنت عید مبعث منجی عالم بشریت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) به امروز موکول شد .

منوچهر شکوهی فر اخلاق را از نیازهای جامعه امروز دانست و تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام الگوی کامل اخلاقی هستند و همه ما باید در زندگی فردی و اجتماعی خود از سیره و روش زندگی پیامبر بهره و آن را در جامعه ترویج دهیم.

شکوهی فر تاکید کرد: باید حالات و مقامات حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) به ویژه مقام عبودیت آن حضرت برای نسل جوان و افزایش معرفت به ساحت مبارک آن حضرت، تبیین شود.

وی افزود : جشن عید مبعث با هدف اشاعه فرهنگ ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) و سیره زندگی محمد مصطفی به صورت خودجوش به دوازهر نگاه سیاسی و با مشارکت ایل بزرگ متشکل از ۸روستا و بیش از ۸طایفه برگزار شده است .

شکوهی فر اظهار داشت:به حول و قوه الهی در سال جاری داشتن نقطه اتکاء و وحدت آفرین و رسالت خدمت به خلق ساخت حسینیه ای بنام شهدای ایل عالیشاهی که بنا بر پیگیری های لازم توسط مسئولین مربوطه قولهایی مبنی بر واگذاری زمین داده شده است و در آینده ای نزدیک هیات امنا برگرفته از همه طوائف در ایل تشکیل میشود.

وی افزود : به منظور کاستی ها و رفع مشکلات مالی همنوعان در ایل مقرر شده صندوقی دو منظوره تحت عنوان قرض الحسنه و بعضا در صورت ضرورت کمک بلاعوض با اساسنامه و هیات امناء تاسیس گردد.

شکوهی فر ادامه داد با توجه به گستردگی ایل و سرسلامتی جوانان برومند ایل در تمامی رشته های ورزشی در نظر دارد در سالجاری یک رشته ورشی که جنبه عمومی تری دارد تحت عنوان یه باشگاه ورزشی تعیین گردد.

دبیر ستاد برگزاری دید و بازدید نوروزی ایل بزرگ عالیشاهی افزود : با مشورت بزرگان ایل در نظر است توسط جوانان و نخبگان یک فصل نامه ای مبنی بر تمامی فعالیتهایی که نیاز به نشر در خصوص مدارج عالی – کسب مدالهای فرهنگی – هنری – ورزشی و دیگر امورات تحت عنوان فصل نامه فردای عالیشاهی ایجاد و نشر گردد .

شکوهی فر خاطر نشان کرد : با الهام از دین منبین اسلام – صیانت از سنت های ارزشمند دینی – مذهبی – ملی – دفاع از امنیت ملی (سرزمین ایران) حفاظت از کیان ایل ، احیای تاریخچه ایل در گذر تاریخ ، پیام صلح و دوستی به دیگر طوائف و ایلات ، رعایت قانون و قانونمداری ، حفظ حرمت و کرامت خانواده ، گسترش فرهنگ تعاون ، گسترش روح پهلوانی ، شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل (انسانی –اقتصادی-اجتماعی – فرهنگی) در دستور کار این ایل بزرگ قرار گرفته است .

این جشن با ۲۰ آیتم برنامه متفاوت و شاد فرهنگی اعم از : مسابقات فرهنگی و ورزشی – موسیقی – طنز – سخنرانی و …. با حضور گسترده آحاد مردم برگزار شد .

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print
دیدگاه خود را در این زمینه بنویسید:
  1. قیطاس گفت:

    اگر عالیشاهی ایل است پس باوی چیست؟لطفا الکی القاب درست نکنید/ عالیشاهی یکی از طوایف ایل باوی است.

  2. مرضییه حسینیان گفت:

    عالیییییی

  3. همشهري گفت:

    درود و احسنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.