تاریخ برگزاری آیین عیدانه مبعث و نوروز اعلام شد

به گزارش توازن ، ستاد برگزاری دید و بازدید نوروزی ایل بزرگ عالیشاهی در پیامی تاریخ برگزاری این آیین را با عنوان عیدانه مبعث و نوروز اعلام نمودند.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

به نام خداوند بخشنده مهربان

نعمتت بار خدایا زعددبیرون است

شکرانعام تو هرگزنکند شکرگزار

مردم عزیز ، نجیب و شریف ایل بزرگ عالیشاهی

جوانان برومند ،ارزشمندودوست داشتنی ایل

سلام علیکم؛

سپاس خدایی را که اوّل و آخِر وجود است، بی آنکه اوّلی بر او پیشی بگیرد یا آخری پس از او باشد؛ خدایی که دست هر چشمی از دامن دیدارش کوتاه است و فهم هر کبوتر توصیفگری از پرواز در آسمان وصفش عاجز. خدایی که زیباترین جلوه های خلقتش را از پس پرده بر خلقش آشکار می کند تا با تحسین و تقدیر از دقایق حکمتش، آدمی را به تفکر و تعمق در نهان خانه راز و رمزهای هستی وادارد.

بارش متناوب باران این رحمت الهی در روزهای اخیر رویدادهایی تلخ و شیرین در پی داشت. از یک سو زمین سیراب گشت و روح تازه ای به خود گرفت و از دیگر سو خسارات جبران ناپذیری بر جای گذاشت و ما را داغدار مرگ برخی از هم وطنان و همشهریان عزیزمان کرد.

امروز که ما در مرگ ناگهانی سرافرازان ایلمان، مرحوم نارکی و دشتی به سوگ نشستیم، به رسم ادب، اخلاق و انسانیت و با ادای احترام به بازماندگان این عزیزان، بازدید نوروزی ایل بزرگ عالیشاهی (به تاریخ ۹/۱/۱۳۹۸) را لغو و به میمنت عید مبعث منجی عالم بشریت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) مراسم دید و بازدید (عیدانه مبعث و نوروز) را به تاریخ ۱۵/۱/۱۳۹۸ در همان مکان برگزار می نماییم.

ستاد برگزاری دید و بازدید نوروزی ایل بزرگ عالیشاهی

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.