تاریخ اختتامیه چهارمین دوره جشنواره مشک و ملار اعلام شد

تاریخ برگزاری اختتامیه چهارمین دوره جشنواره مشک و ملار توسط دبیرخانه این جشنواره اعلام شد.

به گزارش توازن و به نقل از سایت جشنواره، اختتامیه چهارمین دوره جشواره فرهنگی ورزشی روستاهای گچساران، باشت و بوستان ساعت ۱۶ پنجشنبه ۸ فروردین ۹۸ در روستای سرابننیز گچساران برگزار خواهد شد.

با اعلام دبیرخانه این جشنواره، اختتامیه چهارمین دوره با اجرای سرودها و آواهای محلی، شاهنامه‌خوانی، سرنا نوازی و موسیقی‌های دل‌نشین بومی و محلی با اجرای هنرمندان مطرح استان و همچنین گروه‌های برتر آیینی دعوت‌شده از استان‌های بوشهر، خوزستان، فارس، چهارمحال و بختیاری و ایلام برگزار خواهد شد.

چهارمین دوره جشنواره مشک و ملار از اواخر آبان ماه ۹۷ با شرکت ۱۴۹۵ ورزشکار روستایی در رشته‌های محلی الختر، گرنا، کلکله برد، چوب کشی، طناب‌کشی، هفت‌سنگ، قتور بازی و نیز فوتبال، والیبال و شطرنج و در ۴۵ روستای گچساران و باشت و بوستان برگزار و در اسفند ۹۷ با مشخص شدن قهرمانان به پایان رسید.

۱- در حوزه بی‌بی حکیمه در رشته‌های فوتسال، گرنا، الختر، هفت‌سنگ، الختر و نیز کلکله برد بانوان تیم‌های باباکلانی به مقام قهرمانی دست‌یافتند.
در رشته‌های طناب‌کشی و کلکله برد و همچنین طناب‌کشی بانوان تیم‌های قدرتمند بی‌بی جان آبادی مقام اول را کسب کردند. در رشته‌های والیبال مردان سرآب ننیز قهرمان این دوره از مسابقات شد و در رشته‌های فوتسال و هفت‌سنگ نیز تیم‌های سرآب ننیزی نایب‌قهرمان شدند.
۲-در حوزه لیشتر و خیرآباد به ترتیب تیم‌های فوتسال مظفرآباد و پادوک قهرمان شدند و تیم‌های کلکله برد چهاربیشه اولیا و مردان معصوم مقام نخست را به دست آوردند و تیم‌های طناب‌کشی مظفرآباد و مردان معصوم نیز قهرمان شدند.
۳- در حوزه امامزاده جعفر در رشته فوتسال روستای امامزاده جعفر قهرمان و تلخاب شیرین نایب‌قهرمان گردید. در رشته‌های والیبال، الختر و طناب‌کشی روستای ناصرآباد به مقام قهرمانی رسید. در رشته کلکله برد روستای جهادآباد به مقام نخست مسابقات دست‌یافت و در رشته گرنا نیز تیم شهرک مهاجرین گوی سبقت را از دیگران ربود.
۴-در حوزه روستایی باشت و بوستان در رشته فوتسال به ترتیب دو تیم سادات شاه زینعلی و بوستان در حوزه های خود قهرمان شدند و تیم‌های اسلام‌آباد پشتکوه و چال موره نیز نایب‌قهرمان شدند. در رشته‌های گرنا و طناب‌کشی اسلام‌آباد پشتکوه قهرمان شد. در رشته کلکله برد سادات شاه زینعلی و در رشته چوب کشی نیز سادات سرآببیز به مقام نخست رسیدند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.