آئین گرامیداشت ۳۶۰ شهید و ۶شهید گمنام در گچساران به روایت تصویر

به گزارش توازن ، در این آئین  یاد و خاطره ۳۶۰ شهید و ۶شهید گمنام مدفون در این شهرستان و مراسم پنجمین سالگرد درگذشت حجت الاسلام متقی کاشانی گرامی داشته شد .

این مراسم با سخنرانی سردار عباسعلی فرزندی، رئیس دفتر مکتب و اندیشه دفاعی اسلام در ستاد کل نیروهای مسلح و با نوای گرم حاج سید محسن بنی فاطمه همراه بود .

مسئول دفتر مکتب دفاعی امنیتی دانشگاه دفاع ملی با گرامیداشت خاطره شهدا به نقش رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مقام و جایگاه شهید و شهادت در مکتب اسلام از جایگاه رفیعی برخوردار است.

سردار عباسعلی فرزندی افزود: شهدای گمنام سند عزت و عظمت ایران و ملت مسلمان در مقابل توطئه های کفر جهانی هستند و باید فرهنگ شهادت در بین نسل جوان ترویج شود.
وی همچنین به اهمیت برخورد با توطئه های فرهنگی استکبار با انجام برنامه های فرهنگی و ارزشی در جامعه با همکاری دستگاه های مختلف و همراهی مردم تاکید کرد.
فرزندی گفت: بیداری مردم و مسئولان، توطئه های فرهنگی، اقتصادی و روانی دشمنان انقلاب اسلامی را خنثی می کند و باید مواظب اهداف پلید آنها بود.

وی با بیان اینکه ایران امروز پرچمدار مقاومت اسلامی است اظهار داشت: اراده دنیا بر کنار گذاشتن بشار اسد بود اما با حمایت ایران اسلامی اتفاق رخ نداد.
فرزندی اضافه کرد: داوطلب شدن هزاران نفر از مردم به عنوان مدافعان حرم برای اعزام به سوریه، جز با اراده الهی و بصیرت دینی قابل توجیه نیست.
معاون مکتب و اندیشه دفاعی بیان کرد: سابقه حمایت سوریه از ملت ایران به چهار ماه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی برمی گردد.
فرزندی ابراز داشت: سوریه تنها دولت عرب زبانی است که در دوران دفاع مقدس از ایران اسلامی پشتیبانی کرد.
وی فعالیت ۸۰ جریان جاهل و ۱۵۰ هزار نفر از گروه های تکفیری اوج مظلومیت مردم فلسطین استوبر لزوم ادامه حمایت از ملت های ستمدیده تاکید کرد.
معاون مکتب و اندیشه دفاعی با یادآوری این نکته که نخست وزیر ایران در زمان طاغوت بنا به درخواست شخصیت سوم قدرت آمریکا انتخاب می شد امروز حتی رئیس جمهور آمریکا نمی تواند کوچکترین دخالتی در ساختار سیاسی ایران داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه فرماندهان نظامی زمان جنگ در کنار اتکای به معنویات تلاش زیادی برای سربلندی کشورمان می کردند توضیح داد: نخوابیدن برخی از فرماندهان در طول سه شبانه روز گوشه ای از این تلاش ها بوده که نباید فراموش شود.

فرزندی با بیان اینکه شهیدان از همه چیز خود گذشتند تا ارزش های دینی زنده باقی بمانند، خاطرنشان کرد: رسالت سنگینی برای حفظ آرمان های شهدا داریم و در این راه باید تلاش کنیم تا پیروز و سربلند باشیم.
مسئول دفتر مکتب دفاعی امنیتی دانشگاه دفاع ملی با بیان اینکه جبهه های ما مملو از معنویت بود،افزود: معنویات شهدا در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل کاملا مشهود بود و همین معنویت شوری بالاتر از شور انسانیت را در دفاع مقدس خلق کرد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.