۲ طرح ملی امداد و نجات نوروز ۹۸ اجرا خواهد شد

به گزارش توازن ، سید امان‌الله جهان بین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در گچساران افزود: این طرح ها از ۲۴ اسفند ماه جاری تا ۱۶ فروردین ماه سال آینده اجرا و ۱۴ پایگاه در محورهای حادثه خیز این استان دایر خواهد شد.

وی گفت: این طرح از ۲۸ اسفند ۹۷ تا ۱۶ فروردین ۹۸ اجرا خواهد شد.

جهانبین اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز ۹۸ حدود ۹۰۰ نفر از سوی جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد در قالب طرح ایمنی و سلامت برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی این استان فعالیت می کنند.

جهانبین بیان کرد: در این طرح پنج پایگاه ثابت و هشت پایگاه موقت در محورهای مواصلاتی و یک پایگاه امداد و نجات کوهستان در دنا مستقر خواهد شد.

وی با اشاره به استقرار نیروهای این جمعیت در ایام نوروز گفت: ۱۴ پایگاه در مناطق حادثه خیز این استان استقرار می یابند تا به سرعت در صورت وقوع حادثه خدمات امداد و نجات را به هموطنان ارائه دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه امسال یکهزارو ۵۲۰ امدادگر به صورت نفر روز در این طرح مشارکت دارند، افزود: در مجموع ۱۳ آمبولانس، پنج خودرو ست نجات در طرح امداد و نجات نوروزی امسال بکارگیری خواهند شد.

وی همچنین از اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران از سوی این جمعیت در ایام تعطیلات نوروز ۹۸ خبر داد.

جهانبین با بیان اینکه برای اجرای این طرح ملی ۱۶ پایگاه جمعیت هلال احمر در ورودی شهر راه اندازی خواهد شد، افزود: در این پایگاه ها، مطالبی در قالب بروشور یا بصورت شفاهی در خصوص رفتارهای پرخطر مسافری و بهداشت جسمی و روانی خانواده ها در طول سفر به مسافرین نوروزی ارائه خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: به منظور تسریع در روند امدادرسانی حوادث احتمالی بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر متناسب با برنامه زمانبندی شده مرکز در این استان حضور خواهد شد.

وی افزود: در طرح حهای نوروزی کمپینگ نه به تصادف جاده ای ، نه به مواد مخدر و جشنواره صلح و دوستی در خصوص ارسال تصاویر در کنار فضای دوستدار کودک ایجاد می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این نهاد در استان یک هزار و ۲۶۷ نفر امدادگر و نجات گر دور دیده و دارای ارتقای درجه وجود دارد که در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.