سومین نمایشگاه تخصصی منطقه ای صنایع دستی گچساران افتتاح شد+تصاویر


سومین نمایشگاه منطقه ای تخصصی صنایع دستی شامگاه چهارشنبه با حضور فرماندار گچساران ، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد،رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گچساران جمعی از مسئولین شهرستانی ، هنرمندان و صنعتگران ۶ استان کشور در محل سالن فرمانداری گچساران افتتاح شد.

به گزارش توازن؛ مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه سومین نمایشگاه منطقه ای است کهبا هدف حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی هنرمندان صنایع دستی سراسر کشور راه اندازی شده است.
محمودباقری افزود: در این نمایشگاه ۵۰ غرفه از ۱۶ استان کشور در معرض دید عموم قرار گرفته که ۳۴غرفه آن به صنایع دستی هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.
باقری گفت: قطعا توجه به صنایع دستی یکی از شاخص‌های تحقق اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.
وی بیان کرد: صنایع دستی هویت ایرانی ماست و یکی از صنایعی است که می تواند به اشتغال زایی کمک کند. ما باید به معرفی و تبلیغ بیشتر فرآورده های دستی بپردازیم تا هم میزان مصرف آن را بالا ببریم و هم به هنرمندان توجه بیشتری داشته باشیم.
باقری نوآوری در صنایع دستی را ضروری دانست و تصریح کرد : هنرمندان باید در کار خود نوآوری و خلاقیت داشته باشند و از بسته بندی های شکیل تر و مناسب تر بهره ببرند.
در ادامه رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گچساران با بیان اینکه هنرهای سنتی شهرستان نیازمند یاری و حمایت همه جانبه است عنوان کرد: ۸۰درصد از فعالان این عرصه را بانوان تشکیل می دهند و ضروری است این قشر توانمند از جامعه مورد توجه جدی تر قرار گیرند.
الماس قبادی افزود: در این نمایشگاه ارائه محصولات صنایع دستی رشته های چرم، میناکاری، حصیربافی، سفال، زیورآلات، معرق کاری و رشته های جانبی دیگرارائه می شود.
در سومین نمایشگاه منطقه ای ترویجی صنایع دستی جنوب کشور آثار هنرمندان استانهای کهگیلویه بویراحمد،بوشهر،فارس،خوزستان،اصفهان و چهارمحال و بختیاری به نمایش گذاشته شده و تا بیست و ششم اسفند ماه جاری از ساعت ۱۶ تا ۲۳ در سالن فرمانداری شهر گچساران آماده میزبانی از علاقه مندان است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.