یادواره شهدای سرافراز گچساران برگزار می شود
یادواره شهدای سرافراز گچساران برگزار می شود
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران گفت: یادواره ۳۶۰ شهید و ۶ شهید گمنام گچساران در حسینیه ثارالله این شهرستان برگزار می‌شود.

سیروس باوی در گفت و گو توازن ، افزود: گفت: برگزاری یادواره شهدا ضمن اینکه باعث ماندگاری یاد و خاطره شهیدان والامقام می شود، مروج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در جامعه است.

وی اظهار کرد: با وجود فضای مسموم مجازی و ایجاد شبهه در افکار عمومی بویژه میان نسل جوان، برگزاری یادواره شهدا باعث آشنایی هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان با راه و سیره شهدا می شود.

باوی در ادامه گفت : این یادواره هرساله در اواخر اسفند ماه در شهرستان ولایتمدار و شهید پرور گچساران برگزار می شود.

وی بیان کرد: یادواره ۳۶۰ شهید و ۶ شهید گمنام گچساران با حضور سخنران کشوری در حسینیه ثارالله( کانون بسیج) این شهرستان برگزار می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران تصریح کرد: این مراسم در روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه در ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.

باوی با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره شهدا‌ عنوان کرد: سخنران این مراسم سردار دکتر عباسعلی فرزندی و مداحی این بر نامه توسط مداح اهل بیت حاج محسن بنی فاطمه برگزار می شود.

وی گفت: شهرستان گچساران ۳۶۰ شهید و یک هزار و ۷۳۵ جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران یادآور شد: به برکت امنیت حاکم بر کشور که ثمره خون مطهر شهداست مردم در رفاه و آرامش زندگی می کنند و باید قدردان این نعمت بزرگ و تلاش برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشیم.

باوی برگزاری یادواره شهدا را گام مهمی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برشمرد و بر تکریم خانواده معظم شهیدان و ایثارگران تاکید کرد.