معاونت سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد مقام چهارم را کسب کردبه گزارش توازن ، حمد اله خواهش نیک در جلسه هماهنگی و هم اندیشی کارشناسان نهضت سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد در گچساران افزود: اولین آیه ای که بر پیامبر عظیم الشان اسلام نازل گردید در خصوص آموختن بود.

وی بیان کرد: این خود نشان دهنده اهمیت و جایگاه مهم آموزش و سواد در جامعه است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در هیمن راستا تا کنون تلاش کردیم تا بتواند نرخ بیسوادی را در استان کاهش دهیم.

خواهش نیک عنوان کرد: درکهگیلویه و بویراحمد ۸ مرکز یادگیری وجود داشت که ۶ مرکز دیگر نیز در این خصوص در استان راه اندازی شده است.

وی گفت: در حال حاضر در حال حاضر ۱۴ مرکز یادگیری در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و ۲ مرکز نیز در شهرستانهای چرام و لنده در حال راه اندازی است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: طرح توسعه سواد آموزی زنان و دختران عشایر برای بیش از ۸۰۰ نفر در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده است.

خواهش نیک بیان کرد: در حال حاضر نرخ باسوادی در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲٫۷ درصد است.

وی افزود: طبق سرشماری سال ۹۵ در کهگیلویه و بویراحمد بالغ بر ۳۴ هزار نفر اعلام بیسوادی کرده بودند، ولی آمار بیسوادی در این استان کمتر میزان اعلام شده است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در این استان در سالجاری ۵ هزار و ۱۵۰ نفر در سه دوره زیر پوشش سواد آموز ی قرار گرفتند.

خواهش نیک اضافه کرد: که از این تعداد دو هزار و ۱۰۰ نفر در دوره سواد آموزی، یک هزار و ۱۴۲ نفر در دوره انتقال و یک هزار ۸۳۸ نفر نیز در دوره تحکیم بودند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: بالغ بر ۲ هزار و ۷۲ نفر در حلقه کتابخوانی و ۲۰۰ نفر نیز در آموزش رایانه در استان شرکت کردند.

جلسه هماهنگی و هم اندیشی کارشناسان نهضت سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و کارشناسان سواد آموزی مناطق سیزده گانه استان در سالن کنفرانس آموزش و پرورش گچساران برگزارشد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.