توضیحات تاجگردون درخصوص نامه هیأت عالی مجمع تشخیص درباره بودجه

چکیده: رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع اصلی مجمع تشخیص مصلحت این است که این بودجه از حیث کسری بودجه و منابع متناسب با فرمایشات مقام معظم رهبری نیست و شاید مازاد باشد. بدین معنی که دارای کسری است.

به گزارش توازن و به نقل از خانه ملت، در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۹ اسفند) مجلس شورای اسلامی از غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸  خواست تا توضیحاتی را در رابطه با نظر شورای نگهبان درخصوص بند ۱۹ که آورده است که هیات نظارت بر حُسن اجرای سیاست های کلی درخصوص لایحه بودجه سال ۹۸ این مصوبه را مغایر با بند ۲ اصل ۱۱۰ قانون اساسی دانسته است، ارائه دهد.

غلامرضا تاجگردون با اشاره به اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه ای را خطاب به شورای نگهبان داده که در آن ۳ ایراد سیاست های کلی بر لایحه بودجه سال ۹۸ گرفته شده و شورای نگهبان نیز آورده که عیناً جهت اقدام لازم ارسال می گردد، افزود: ایراد اول در رابطه با موضوع نیروگاه ها بود مبنی بر اینکه آیا نیروگاه های جدید مشمول آن تخفیفات می شود یا کل نیروگاه ها را در بر می گیرد، چون در آنجا اصلاح شده بود، عملا اینجا منتفی است.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع اصلی مجمع تشخیص مصلحت این است که این بودجه از حیث کسری بودجه و منابع متناسب با فرمایشات مقام معظم رهبری نیست و شاید مازاد باشد. بدین معنی که دارای کسری است.

وی یادآور شد: وقتی نمایندگان مجمع آمدند و توضیحاتی را در رابطه با نحوه اعمال تغییرات خواستند، تاکید کردیم که ما نمی توانیم تغییری در بودجه بدهیم و در نهایت قرار بر این شد که طی جلسه ای نحوه اعمال تغییرات در جداول و تعیین اعدام و ارقام را تشریح کنیم.

تاجگردون با اشاره به دیگر موارد مطرح شده در این نشست تصریح کرد: در این نشست گفته شد که مجلس رأی نمی دهد و سیاست های کلی در مورد سوخت، قیمت بنزین مواردی است که مجلس روی آن حساس است، همچنین ما اصلاح بند سوم را انجام دادیم، ضمن اینکه موضوع دوم توجیهی است و نمی توان آن را اصلاح کرد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.