گلایه های مدیر عامل شرکت نمایشگاهی مهر رضا(ع) از شهردار دوگنبدان

به گزارش توازن ، با نزدیک شدن به نوروز، حال و هوای شهر با شور و شوق خانه تکانی و خریدهای مردم تغییر می کنند و برای اصناف نیز این فصل از سال اصطلاحا «گُل بازار» است و یکی از اقداماتی که مسئولان در این ایام برای تامین کالاهای موردنیاز ایام نوروز با قیمت مناسب تر از بازار تدارک می بینند، برپایی نمایشگاههای موسوم به «بهاره» است که سابقه چندین ساله دارد و از ماه اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه گچساران (سالن فرمانداری جنب ترمینال) فعال شده است. براساس قانون جامع نظام صنفی، یکی از اصلی ترین دلایل برپایی نمایشگاه های بهاره، حضور تولیدکنندگان داخلی برای عرضه بدون واسطه کالاهای شان است تا هم از این بخش حمایت شده باشد، هم محصولات با نرخ ارزانتری به دست مردم برسد.براساس وعده مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت گچساران، کالاهای عرضه شده در نمایشگاه بهاره این شهرستان شامل کیف، کفش، پوشاک و آجیل ارزانتر از بازار عرضه می شود.

محمدرضا مصلحی سه شنبه در حاشیه نمایشگاه بهاره گچساران که در سالن فرمانداری جنب ترمینال در حال برگزاری است در گفت وگو با توازن اظهار داشت: نمایشگاه و فروشگاه بهاره ، عرضه مستقیم کالا با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی، حذف واسطه ها، کنترل قیمت و کمک به اقتصاد خانواده ها برگزار می شود و اقلام مورد نیاز مردم باید دارای کیفیت و با قیمت مناسب ارائه و مردم از خرید خود رضایت داشته باشند.

مصلحی افزود : در زمان برپایی این نمایشگاه تیم های بازرسی در محل مستقر شده و علاوه بر رصد قیمت ها با هر گونه تخلف اعم از گران فروشی و تقلب در عرضه کالا برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: نمایشگاه بهاره گچساران حدود ۲۵۰ غرفه دارد و حدود ۱۲غرفه خدماتی در این نمایشگاه خدماتی اعم از برنج، روغن، گوشت و پوشاک وجود دارد که این غرفه ها به صورت رایگان در اختیار تولید کننده ها قرار داده شده است.

وی بیان کرد: در همین خصوص نیز این تولید کننده ها اجناس خود را با قیمت پایین تر به مردم ارائه می کنند.

مسئول برگزاری نمایشگاه بهاره در گچساران تصریح کرد: حدود ۲۵درصد از غرفه داران این نمایشگاه از گچساران و ۷۵درصد نیز غیر بومی هستند.

این فعال اقتصادی بیان کرد: معمولا غیر بومی ها از نظر قدرت چیدمان و کیفیت اجناسشان خیلی قویتر شرکت می کنند و قیمت اجناس آنها نیز اختلاف زیادتری نسبت به فروشندگان بومی دارد.

وی اظهار کرد: در این نمایشگاه شاهد ۵۰ درصدی اختلاف قیمت پوشاک در بازار هستیم به عنوان نمونه کت و شلواری که در نمایشگاه با قیمت ۲۵۰هزار تومان به فروش میرسد همین کت و شلوار در بازار با قیمت ۵۰۰الی۴۵۰هزار تومن به فروش می رسد.

مصلحی تاکید کرد:درنمایشگاه بهاره گچساران در بخش پوشاک تخفیف های ۳۰الی ۳۵ نهایتا ۲۵ درصد و در بخش خشکبار و پسته نیز تخفیف های ۵الی ۱۵درصد و بقیه اجناس نیز با همین میزان تخفیف وجود دارد.

وی ابراز کرد: در بخش پوشاک و کفش اختلاف قیمت حداقل ۴۰درصدی نسبت به بازار دارند.

مصلحی ادامه داد: در نمایشگاه اصلا جنس خارجی وجود ندارد و تولید کننده های داخلی با حمایت ویژه ( دریافت کرایه غرفه با مبلغ کمتر)که برای آنها انجامی شود و آنها نیز خدمات ارزانتری را به مردم ارائه می کنند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاهی مهر رضا(ع)بیان کرد: قبل از اینکه ما برای برگزاری نمایشگاه به گچساران بیاییم برخی از دستگاه ها از جمله شهرداری دوگنبدان و یک سری دستگاه های نظارتی در عوض پرداخت یک سری هزینه از جانب ما به آنها به ما اعلام همکاری کردند.

وی ابراز کرد: هزینه ها را از ما میگیرند ولی به محض اینکه نمایشگاه برپا شد از آن قول همکاری خبری نیست.

مصلحی خاطر نشان کرد:بزرگترین معضل ما در این نمایشگاه وجود دستفروشان بود که در این راستا شهردار دوگنبدان شخصا به من قول داد که دستفروشها را از طریق بازرسی جمع خواهد کرد ولی هرچه با وی تماس گرفتیم جواب تلفن را نداد و هیچ اقدامی در خصوص دسفروشان انجام نداده است.

وی ادامه داد: امیدواریم فرماندار گچساران از اعضای جدید هیئت مدیره اتاق اصناف حمایت کرده و یک قطعه زمینی در بیرون از شهر گچساران جهت برپایی یک نمایشگاه شیک و در خور دوگنبدان خریداری کند و ما به عنوان بخش خصوصی حاضر به ساخت آن خواهیم بود و به مدت چند سال نیز آن را در اجاره ما قرار دهد و این مکان را به اتاق اصناف قرار دهد.

مصلحی در ادامه با انتقاد از این موضوع که دراین نمایشگاه برخی از افراد بومی گچسارانی غرفه هایی را به اسم خودشان میگیرند و آن را به افراد غیر بومی با مبلغ  بالاتر از قیمت غرفه واگذار می کنند.

مصلحی بیان کرد: اسامی این افراد که اقدام به این کار کردند وجود دارد ولی در نهایت به اسم ما تمام می شود، لذا تقاضا داریم تا دستگاه های زیر ربط همکاری های لازم را انجام دهند تا سال آینده شاهد چنین اتفاقاتی از سوی بومی های گچساران در نمایشگاه نباشیم.

وی گفت:چون قیمت غرفه ۹۰۰هزار تومن است ولی مشاهده شده که کارمند یکی از سیستم های گچساران غرفه را با قیمت یک میلیون و ۵۰۰هزار تومن واگذار کرده است.

مصلحی با اشاره به استقبال ضعیف مردم در روزهای اول نمایشگاه بهاره گچساران  عنوان کرد: شهردار دوگنبدان یک بیلیبورد جهت تبلیغات برپایی این نمایشگاه در اختیار ما قرار نداد ، با اینکه هزینه این تبلیغات به آنها پرداخت شده بود.

مدیر عامل شرکت نمایشگاهی مهر رضا(ع)گفت:خود ما با دار بست – تلویزیون شهری تبلیغات بازگشایی نمایشگاه را انجام دادیم که در داربست ها بنرهای ما را کاملا پاره کردند، و در این چند روز آخر از طریق سپاه تلویزیون شهری را جهت تبلیغات در اختیار ما قرار دادند.

مصلحی بیان کرد:  ما در هر نمایشگاه به ۲۰خانوار نیازمند بسته ارزاق اعم از گوشت، برنج، عدس ، نخود و روغن به ارزش ۲۷۰ هرار تومن اهدا می کنیم.

گفتنی است : نمایشگاه های بهاره هر ساله در آخرین ماه سال برای دسترسی آسان مردم به کالاهای اساسی و بمنظور جلوگیری از افزایش قیمت ها و همچنین راحت شدن شرایط خرید و تامین مایحتاج عمومی برای خانوارها در مراکز استان ها و سایر شهرها راه اندازی می شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.