اجرای توسعه مخازن در گچساران زمینه اشتغال را فراهم خواهد کرد

به گزارش توازن ؛ مهندس احمد محمدی با اشاره به اهمیت جلسات پیش بینی بهره دهی چاه ها گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه واحدهای عملیاتی در تولید و توسعه، تصمیم گرفته شد تا نشست های پیش بینی بهره دهی چاه ها در شرکت های بهره برداری برگزار شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با تأکید براینکه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از موفق ترین شرکتها در صنعت نفت بوده است که توانسته به تولید تعهد شده خود به بیش از ۱۰۲/۶ درصد درشش ماهه گذشته دست یابد که نشان از مدیریت یکپارچه و قوی در گچساران دارد .

وی تصریح کرد: فعالیت های ما در حوزه مسئولیت های اجتماعی باید متناسب با توسعه پایدار و به گونه‌ای باشد که مردم نتایج آن را احساس کنند.

مهندس محمدی به طرح های توسعه ای این شرکت در حوزه شرکت نفت و گاز گچساران اشاره کرد و افزود: در طرح توسعه ۲۸ مخزن، توسعه ۱۱ مخزن در گستره عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران دیده شده است که بسته های قراردادی توسعه این مخازن درسال ۹۸ انجام خواهد شد.

وی گفت: از نکات مهم طرح توسعه 28 مخزن، اختصاص ۴ درصد از صورت وضعیت پروژه ها برای اجرای پروژه های مرتبط با مسئولیت های اجتماعی است.

 مهندس محمدی با تاکید بر اجرای برنامه های توسعه ای در گچساران اظهار داشت : که با اجرای این توسعه مخازن در گچساران ضمن ایجاد پروژه، زمینه اشتغال برای جوانان را فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، رعایت اصول و مقررات HSE در واحدهای عملیاتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: رعایت هر سه عنصر ایمنی، بهداشت و محیط زیست باید در ذهن همه کارکنان نهادینه شود.

مهندس محمدی با اشاره به نقش کارکنان صنعت نفت در توسعه و اقتصاد کشور گفت: با توجه به اینکه باید خدمات و امکانات رفاهی به سمت و سوی همکاران عملیاتی هدایت شود، شیوه نامه توزیع منازل سازمانی با اولویت نیروهای عملیاتی تغییر کرده است، اختصاص امتیاز به نخبگان صنعت نفت یکی از برنامه های پیش رو کاری اینجانب میباشد

در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گزارشی از وضعیت و عملکرد این شرکت در سال جاری ارائه داد. مهندس صیدالی، گفت: حوزه فعالیت این شرکت در چهار استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان ، فارس و بوشهر واقع شده که از این نظر و گستردگی تاسیسات و واحدهای عملیاتی، گچساران را نسبت به دیگر شرکتهای مناطق نفت خیز جنوب متمایز کرده است

صیدالی ایجاد فرصت های شغلی فراوان برای اشتغال در طرح های پیمانکاری و نیز فراهم آمدن زمینه توسعه و پیشرفت شغلی صنعتگران و کسبه و رونق اقتصادی عمومی در شهرستان گچساران را از نتایج فعالیت های صنعت نفت در این شهرستان دانست.

صیدالی باتاکید بر اجرای برنامه توسعه ای این شهرستان اظهار داشت تکمیل ساختمان ۵ طبقه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، نوسازی ناوگان ترابری متناسب با عملیات بهسازی و توسعه جاده های واحدهای عملیاتی ، ترفیع چارت های سازمانی این شرکت را خواستار شد صیدالی تصریح کرد؛ بانگاه ویژه مدیرعامل مناطق نفت نفت خیز جنوب بیمارستان ۶۴ تختخوابی نفت گچساران به سرعت در حال تکمیل است و به زودی افتتاح خواهد شد

صیدالی افزود ؛؛شرکت بهره برداری نفت و برداری نفت وگاز گچساران با بهره گیری از ۱۰ واحد بهره بردار،۷ کارخانه نمک‌زدایی۱۲ ایستگاه فشار و تزریق گاز، سه مجتمع بزرگ پالایشگاهی گاز و گازمایع، سیستم گاز آغار و دالان مشتمل بر ۱۲ دستگاه شیرگاه و لخته گیر مایع و چندین واحد آزمایشگاه شیمیایی، ۶ واحد آبرسان، حدود ۱۱۰ تفکیک گر سرچاهی و بوستری، ۳ ایستگاه برق فشار قوی و بیش از ۷۵۰۰ کیلومتر خطوط لوله از قطر ۴ تا ۵۲ اینچ دارد. شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران هفت هزار و چهارصد نفر نیروی انسانی دارد.

در این نشست که مدیران ارشد شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مدیرعامل و مدیران شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران حضور داشتند پیش بینی های لازم در خصوص تعیین تولید، و راهکارهای عملی برای حفظ و افزایش تولید در نیمه نخست سال 1398 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.